Paradefi IDO Öncesinde 1,2 Milyon Dolarlık Fon Topladı

Paradefi IDO Öncesinde 1,2 Milyon Dolarlık Fon Topladı

Merkezi olmayan bir kredi platformu olarak tanıtılan Paradefi, Ocak 2020’de kuruldu. Ağustos ayı başlarında, InvestCapitalCN ve ZenChain liderliğindeki bir melek yatırımcı turunda platform yaklaşık 2 milyon dolar değerinde fon topladı.

1,2 Milyon Dolarlık Fon

Yapılan açıklamalara göre merkezsiz kredi platformu olarak kullanıcı ile buluşan Paradefi, merkezi olmayan finans (Defi) alanında yine merkezi olmayan borçlanma ve borç verme algoritmik protokolünü desteklemek için InvestCapital ve PowerTech liderliğinde 1,2 milyon dolardan fazla fon topladı.

Platformun açıklamalarında da belirtildiği gibi Paradefi’nin misyonu, kredi verenlerin ve borç alanların merkezi olmayan bir kredi havuzunda birbirleriyle etkileşime girdiği otomatik havuz tabanlı bir kredi algoritması geliştirmek. Bu açıklamaya bakıldığında aslında vizyon çok açık: Paradefi bankaları aradan çıkarmayı ve aslında bankasız bankacılığı getirmeyi hedefliyor.

Paradefi’nin kurucu ortağı Kwok Yuen Ho ise platform ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “Paradefi, insanlara bağımsız şekilde dijital-finansal hizmetlere erişme gücü veriyor. Diğer bankalar merkezi finansal sistemlerle kontrol edilirken platformumuz tamamen akıllı sözleşmeyle kontrol ediliyor. Ayrıca geleneksel para on-ramp ve off-ramp rampası dışı entegrasyonları likidite engelini çözmek için sunduğumuz çözümler arasında yer alıyor. Bu, melek yatırımcılar ve kapitalistlerle yaptığımız toplantıda en sık sorulan sorulardan biriydi.” ifadelerini kullanıyor.

Merkezsiz Platformların Şeffaflığı ve Verimliliği

Yapılan açıklamalara göre Paradefi, hem kripto para birimlerinin kitlesel olarak benimsenmesini arttırmayı hem de kripto para kullanmayan yatırımcılar için bile kullanıcı dostu bir platform geliştirmeyi hedefliyor. Geleneksel para birimleri ile hızlı likidite imkanının sunuluyor olması topluluğun, yüksek yıllık getiri oranına (APY) yaklaşmasını sağlamak için tamamen merkezsiz ve şeffaf bir ortam sunmak için Paradefi’nin temel özellikleri arasında yer alıyor.

Paradefi CEO’su konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanıyor:

Uzun vadeli bir çalışma ve güvenli bir fayda sağlamak için kullanıcılar platforma katıldı. Biz sadece merkezi olmayan özelliklere odaklanmakla kalmıyor, aynı zamanda daha fazla DeFi ürünü oluşturmak için de çalışıyoruz.

DeFi Neden Hızlı Büyüyor?

Paradefi’nin açıklamalarına göre, DeFi ekosistemi 5 milyar doların üzerinde bir kilitli varlık ile muazzam bir büyümeye imza attı. Önemli sayıda risk sermayesi firmasının bu kadar çok yenilikçi DeFi projesine dahil olması bir trend haline geldi. Paradefi, DeFi’nin geleneksel bankacılık sisteminin on yıllardır karşılaştığı tüm engelleri artık çözdüğünü düşünüyor.

Official Website: Paradefi.network

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.