Parabolic Token Ön Satış Tarihini Açıkladı!

İlayda Peker

Ses tokenomikleri ile oluşturulmuş bir Defi oyunu olan Parabolic, ön satış için hazır olduklarını ifade ediyor. Proje, ön satışın 30 Eylül’de dxsale’de yayına gireceğini duyurdu. Adından da anlaşılacağı gibi token yatırımcılar için bir kazan-kazan durumu sunan oyun deneyimi vaat ederken parabolik bir hareket yapmasına yardımcı olmak için tasarlandı.

Yapılan açıklamalara göre Parabolic Token, tek bir amaca ulaşmak için dikkatlice tasarlandı: Parabolik bir şekilde ilerlemek. İddialara göre bağımlılık yapıcı oyun ve tokenomik, kripto paraya fayda sağlayacak ve onu sürekli olarak yeni zirvelere taşıyacak. Oyun Kasım ayında çıkacak ve takım token’ları ile yüksek ücretler platformda olmayacak. Alınacak her işlem ücreti ise projeye geri verilecek.

Parabolic Neden Benzersiz?

Parabolik game’in oldukça eğlenceli olacağı ve bağımlılık yapacağı ifade ediliyor. Oyundan elde edilen karlar ise tabloyu ve ödül sahiplerini güçlendirmek için kullanılacak. Her turun başında oyuncular, oynamak istedikleri parabolik token miktarını yatırarak işlemlerini yapacaklar. Tur ilerledikçe, işlem tablosu boyun ahis çarpanını artırarak giderek daha parabolik hale gelecek. Oyunun amacı, rug pull olmadan önce parayı çekmektir. Oyun, kripto işlem çizelgelerine dayanmaktadır ve aynı zamanda bu şekilde görünecek şekilde tasarlanmıştır.

Parabolic’i var olan diğer çarpışma oyunlarından ayıran birkaç şey var. Bunlardan biri, kullanıcının canlı oyun sırasında parasının bir yüzdesini nakit olarak çekmesini sağlayan özelliktir. Bu, grafik çalışırken kullanıcının herhangi bir zamanda tutarın %25’ini, %50’sini %75’ini veya %100’ünü nakit olarak çekebileceği anlamına gelir. Oyunun bir başka önemli özelliği de, bu grafiğin yalnızca yükselip sonra çökmesi değil, aynı zamanda rug pull meydana gelmeden önce rastgele düşüp tekrar yükselebilmesidir.

Parabolic Nasıl Çalışıyor?

Proje, gerçekleşen her işlem için %12’lik küçük bir ücret alıyor ve bu ücretleri aşağıdaki şekillerde dağıtacak:

  • %3 Benzersiz Geri Alım: Tokenları geri alıp kullanılmayan bir cüzdana gönderen diğer çoğu paranın aksine, proje token’ları geri alacak ve bunları otomatik olarak birden fazla likidite çifti ile eşleştirecek. Bu, kripto paranın taban fiyatını artıracak ve likidite havuzunun seviyesini korumak için daha yüksek bir işlem hacmi oluşturacak. Proje, likiditeyi 8 farklı BNB, BTC, ETH, BUSD, USDC, USDT, DOGE, CAKE işlem çiftinde eşleştirecek.
  • %3 Deflasyon Yakma: Diğer coinlerin çoğu sadece kullanılmayan bir adrese göndererek tokenları yakar. Parabolic ise tokenları tedarikten tamamen kaldırarak yakacak. Bu, likidite/piyasa değeri oranını sürekli olarak düşürür ve bu nedenle her bir tokenin tekil fiyatını artırır. Parabolik, bu tokenomik sayesinde lansmandan sonraki 24 saat içinde arzın en az %20’sini ortadan kaldırılmasını bekliyor.
  • %3 Otomatik Likidite: Büyük miktarda likiditeye sahip olmak, kripto paraların istikrarını artırır ve herhangi bir satışın grafik üzerindeki etkisini azaltır. Satışların etkisini azaltmak, bir grafiğin yukarı doğru hareket etmesini sağlamak için hayati önem taşır.
  • %3 Oyun geliştirme: Tüm işlemlerin bu yüzdesi, oyunun gelişimini finanse etmek için kullanılacak. Oyun için ödeme yapıldığı ve piyasaya sürüldüğü an proje bu tokenı, token sahiplerini ödüllendiren %3’lük bir yansımaya güncelleyecek. Parabolic, bu tokenı Kasım ayında bir noktada güncellemeyi bekliyor.

Yapılan açıklamalara göre Parabolic, oyundan elde edilen kârın %50’sini Parabolic token’ları almak, yakmak ve sahipleri için token değerini artırmak için kullanacak. Karın kalan %50’si ise oyun likiditesi için tutulacak.

Tokenomik

Parabolik tokenlar, sahiplerinin yatırımlarından en iyi şekilde yararlanmalarını sağlayan ekosistemin bel kemiği olarak tanımlanıyor. Tokenların, projenin sürekli satın alma baskısına ve yüksek hacme sahip olmasını sağlamak için mükemmel bir şekilde tasarlandığı iddia ediliyor. Düşük ücretler, kullanıcıların muazzam ücretlerle cezalandırılmadan işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlar. Parabolic’lerin ilk token arzı, aşağıdaki şekilde bölünmüş olan 1.000.000.000.000 adet token olarak sabitlendi.

  • İlk Oyun Likiditesi (Kilitli): 200.000.000.000
  • DXİNDİRİM Whitelist Ön Satış: 631.890.600.000
  • Özel Ön Satış: 168.109.400.000

WebsiteTelegram

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SEC&Ripple Davasında Sıcak Saatler: XRP Fiyatında Son Durum

Sonraki Haber

Benzersiz Ethereum Adreslerinde Neden Artış Yaşanıyor?

İlgili Haberler