Para Basma Politikaları BTC’yi Yeniden Zirveye Çıkaracak Mı?

İlayda Peker

Önemli bir yatırımcı ve analist olan Peter Brandt Twitter üzerinden yaptığı son açıklamada Bitcoin’in çökmekte olan finansal sistemden başarılı bir şekilde çıkamayacağını düşündüğünü dile getirdi. Bununla birlikte kripto para birimi evangelistleri tarafından yayılan uzun vadeli anlatıya inandığını da ifade ediyor.

Bitcoin’in Dönüm Noktası

Ölümcül bir durumda olan küresel ekonomiyi kurtarmak için sınırsız likidite sunan merkez bankalarının Bitcoin için mükemmel bir ortam olduğu varsayılıyor. Ancak dünyanın en büyük kripto para birimi şimdiye kadar batı para sisteminin ‘Japonlaşmasına’ yanıt veremedi.

Öte yandan iki piyasa arasındaki korelasyon son zamanlarda benzeri görülmemiş yüksek seviyeye ulaştıktan sonra “dijital altın” ABD hisse senetlerinden ayrılmak için mücadele ediyor.

Yine de Mike Novogratz yaptığı son açıklamalarda “ağaçta yetişen para” teorisinin 2020’yi Bitcoin yılı yapacağına inandığını belirtiyor. Bunun yanında Cameron Winklevoss kısa süre önce, koronavirüs krizinin kripto endüstrisinin dönüm noktası olacağını dile getirmişti.

Orta Yol Yok

Brandt’ın daha önce oldukça yüksek fiyat tahminleri yaptığını biliyoruz. Aralık ayında Brandt, önde gelen kripto para biriminin 2020’de 100.000 dolara ulaşabileceğini ifade etmiş ve Bitcoin için büyük bir yükseliş senaryosu ortaya koymuştu.

Ancak piyasa Mart ayında büyük bir düşüş yaşadıktan Brandt öngörüsünü neredeyse tam tersi yönde değiştirdi ve bu sefer lider kripto para biriminin fiyatının sıfırlanabileceğini ifade etti.

Ayrıca genel piyasa koşullarında Brandt gibi düşünen başka isimler de var. Örneğin, Silk Road’un kurucusu Ross Ulbricht, “Black Thursday” (Kara Perşembe) düşüşünün 100.000 dolarlık tahmini geçersiz kıldığını ve çok daha düşük seviyelerin olasılık haline geldiğini ifade etti.

Kaynak: U.TodayTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Merkez Bankası Para Birimleri Ne Zaman Piyasaya Sürülecek?

Sonraki Haber

Piyasada Yaşanan Düşüş Alışılmadık Kazanç Yöntemlerini Ortaya Çıkardı

İlgili Haberler