Oyun Dünyasında Devrim Gibi Değişiklik: Ücretsiz Oynanabilir Web3 Oyunları Geliyor

Bitcoin Haber

Yield Guild Games’in kurucu ortağı Gabby Dizon, 2024’te yayınlanacak popüler Web3 oyunlarına oyuncuları çekmek amacıyla, kazanç sağlamak için oynanabilen platformların yerini tamamen ücretsiz oynanabilir platformların alacağını iddia etti. Dizon, oyuncuların platforma girmek için en az üç Axie NFT’si satın almak zorunda kaldığı Axie Infinity Classic gibi oyunların aksine, GameFi sektörünün finansal ve teknik engelleri mümkün olduğu kadar azaltacağını belirtti.

Web3 oyun geliştiricilerinin oyun tasarımı ve token ekonomisine öncelik verme çabasının bir parçası olarak, ücretsiz oyun modellerine doğru bu adımların atıldığını söyleyen Dizon, bir oyunun milyonlarca insanın girebilmesi için ücretsiz olması gerektiğine dair büyük bir farkındalık olduğunu vurguladı. Yeni oyunların birçoğunun başlangıçta NFT sahipliği gerektirmediğini ekledi.

Dizon ayrıca, bu gelişmenin spekülatif Web3 oyun balonlarına karşı çözümün önemli bir parçasını oluşturduğunu belirtti. Oyuncuların tercih etmeye devam edeceği oyunlara yapılan iyileştirmelerle, oyuncuların sermayelerini oyun içine yeniden yatırarak oyun döngüsünün nakit üreten bir makineye dönüşmesini önleyeceğini ifade etti.

Kripto piyasasıyla paralel bir düşüş gösteren blockchain oyun endüstrisi, Axie Infinity ile ilişkili token değerlerinin 2021’in sonlarında ani bir çöküş yaşamasının ardından oyuncuların ve gelirlerin ekosistemden çekilmesiyle kendi darbelerini yaşadı. Ekim 2022’de yapılan anketler, kripto oyuncularının oyunun aşırı finansallaşması, eğlence eksikliği ve kripto cüzdan platformu hakkındaki kafa karışıklığı nedeniyle ilgilerini kaybettiğini gösterdi.

Dizon, geçtiğimiz 18 ay boyunca ve diğer Web3 oyun endüstrisi liderleri, blockchain odaklı ticaret kart oyunu Parallel gibi bir dizi yeni Web3 oyununun yayınlanmasını sabırsızlıkla beklediklerini, bu oyunun Epic Games mağazasında 16 Kasım’da başlatıldığını belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Orchid (OXT) Coin: Özgür İnternet İçin Yeni Nesil VPN Kripto Parası

Sonraki Haber

Blockchain ve Finans: Japonya’nın Dijital Menkul Kıymetler Hamlesi

İlgili Haberler