Oyun Devinin Token Satış Tarihi Belli Oldu!

İlayda Peker

Bloomberg’in paylaştığı bir habere göre, Sony ve Microsoft gibi devler yeni oyun konsollarını piyasaya sürmeye hazırlanırken, dünyanın en büyük oyun üreticilerinden olan Atari de kendi kripto para birimini ve ilk oyun bilgisayarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Atari’nin oyuncular oyun oynarken token kullanmalarına izin vererek kripto para ekosistemindeki kullanıcıları da çekmeye çalıştığı ifade ediliyor.

Token Bu Yıl Kullanıcıyla Buluşacak

Atari VCS mini konsol ilk olarak birkaç yıl önce kamuoyuna sunulmuştu. Yapılan son açıklamalara göre ise konsolun Kasım ayında kullanıcı ile buluşması bekleniyor. Konsol ile birlikte oyuncular yüzden fazla eski ve yeni Atari oyununa erişebilecek.

Bunlara ek olarak oyun bilgisayarı internete bağlanabilir olacak ve oyuncular, oyunlarda ürün ve mallar için ödeme yapmak üzere Atari Token kullanabilecek.

Token Satışı Başlıyor

Yapılan açıklamalara göre Atari token satışı 29 Ekim’de Bitcoin.com borsasında başlayacak. Şirket, Atari token’larında 1 milyon dolar dağıtacak. CEO Frederic Chesnais’e göre şirket, bu hamleyi yaparak kripto topluluğunun dikkatini çekmeyi planlıyor. CEO konuyla ilgili olarak, “Bir markamız var, bir takipçimiz var. her halükarda biraz dikkat çekeceğimizi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Ayrıca CEO “kripto stratejisini” uzun vadeli bir durum olarak değerlendiriyor ve ilk aşamada çok büyük satışlar beklemediklerini dile getiriyor. Chesnais, “Nasıl oynandığını göreceğiz. Başlangıçta milyonlar satmamıza gerek yok, bu uzun vadeli bir çabadır.” ifadeleri ile konuyu özetliyor.

Öte yandan şimdiye kadar yaklaşık 12.000 kullanıcı Atari’nin yeni oyun konsolunun ön siparişini verdi. Şirket, Indiegogo platformunda bir kitle fonlaması kampanyası başlattı ve 3 milyon dolardan fazla fon topladı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Büyük Sözler: “Geleneksel Para Eninde Sonunda Kaybedecek!”

Sonraki Haber

Ünlü Analist Açıkladı: Bitcoin (BTC) 2025’e Kadar 1 Milyon Dolar Olacak!

İlgili Haberler