Otomatik Kripto Para Alım-Satım Botu Bitsgap Nedir?

Otomatik Kripto Para Alım-Satım Botu Bitsgap Nedir?

Bitsgap, bütün kripto para borsalarını tek bir platforma toplamayı sağlayan ve her geçen gün daha popülerleşen bir borsalar arası platform olarak tanımlanabilir. Bitsgap arbitraj alım satım hizmetleri arasında liderlerden birisidir.

2018 yılının Şubat ayında piyasaya sürülen Bitsgap, kullanıcılarına 30’dan fazla kripto para borsasını tek bir yerden kullanma imkanı sunuyor. Bu yeni bir kripto para alım satım hizmetleri standardı, hızlı erişilebilir bir platform olarak ifade edilebilir. Bitsgap bünyesinde binlerce alım satım aracı, kripto para işlem çifti ve alım satım botu bile yer alıyor. Peki Bitsgap tam olarak nedir ve nasıl kullanılır?

Bitsgap Kullanıcılara Ne Sunuyor?

Bitsgap platformu 30’dan fazla önde gelen kripto para borsasını tek bir platformdan kullanma ve 10.000’den fazla kripto para işlem çifti ile işlem yapma imkanı tanıyor. Bitsgap’ın platformu stop loss, take profit, al veya sat limit emirleri, teknik indikatörler ve grafik çizim araçları gibi birçok yararlı seçeneğe sahip.

Bitsgap grafik oluşturmak için Tradingview altyapısını kullandığı için platformdaki grafikler birçok yatırımcının aşina olduğu tiptedir. Bitsgap üzerinde karmaşık teknik grafikleri çizmek için bile gerekli olan bütün araçları bulabileceksiniz. Bitsgap‘ı şimdi denemeye başlayın ve 14 günlük PRO paketinizi ücretsiz olarak kullanın.

Sunulan Hizmetler

Para Yönetimi

Portföy takibi kullandığınız bütün kripto para borsalarındaki bakiyenizi tek bir pencereye yerleştirme ve buraya bağlama imkanı sunmaktadır. Bu pencerede sahip olduğunuz bakiyeler, kripto para dağıtımı, günlük kazanç, toplam kazanç, açık emirler, aktif pozisyonlar ve emir geçmişleri gibi birçok önemli bilgi tablosu yer almaktadır.

Demo Trading

Demo trading yani deneme alım satımları birçok kripto para borsasında olmayan bir özellik olarak biliniyor. Bitsgap da burada kullanıcılara daha fazla çözüm sunabilmek için insanların stratejilerini test edebilmeleri ve platformun sunduğu alım satım botlarını daha yakından inceleyebilmeleri için böyle bir avantaj sunma kararı aldı.

Kripto Alım Satım Sinyali

Bitsgap’in sunduğu bir diğer avantaj ve özellik ise kripto para alım satım sinyalleridir. Haber akışı gibi bir sayfadan devamlı olarak kripto para alım satım sinyalleri ile karşılaşabilirsiniz ve burada sinyalin hangi kripto para işlem çiftini, hangi borsayı kapsadığı, hangi platformda en iyi fiyat garantisi alacağınız gibi detaylar da belirtilmektedir.

Kripto Alım Satım Botları

Alım satımın en ilginç yöntemlerinden birisi olan alım satım botları da Bitsgap platformunda mevcut. Bu algoritmalar bazı piyasa şartlarında çok kazançlı olabilecek sonuçlar doğurmaları ile de biliniyorlar. Özellikle Grid Trading yöntemini kullanan botlar, yatırımcılarını kazancını katlayabiliyor.

Peki Grid Trading tam olarak nedir? Bu strateji piyasa emirlerinden bir parmaklık, bir ağ oluşturacak kadar alış veya satış emri girmeyi temel alıyor. WAVES/BTC işlem çifti ile örnek vermek gerekirse bunun 0,0001430 SATS fiyat seviyesinde olduğu düşünüldüğünde, hem bu fiyatın üzerine birden fazla alış emri, hem de bu fiyatın altına birden fazla satış emri girilerek Grid Trading yapılabilir. Bu sayede fiyat ne tarafa giderse gitsin bu girilen emirleri tetikler ve fiyat geri çıkmaya başlayınca da kazanç elde edilir. Diğer bir deyişle Grid Trading yöntemi durağan ve belirsiz piyasalarda kullanılan bir yöntemdir.

Bitsgap tamamen yönetilebilen grid alım satım botlarını kullanıcılarına sunmaktadır ve bu sayede istediğiniz fiyat aralığını, emir başına hedeflediğiniz kazancı ve yapmak istediğiniz yatırım miktarını seçip, botların geri kalan her şeyi sizler için yapmasını sağlayabiliyorsunuz.

Arbitraj Alım Satımı

Bitsgap’in sunduğu asıl hizmet arbitraj alım satımı olarak biliniyor ve bu tam anlamıyla devrimsel özelliklere sahip. Bu, Bitsgap’in diğer platformlardan ayrılmasını sağlayan temel unsur olarak görülüyor. Sürecin kendisi oldukça kolaydır ve yatırımcılar tek bir tıklama ile emir girebilir ve birçok borsadaki arbitraj fırsatından yararlanabilir.

SBot Alım Satımı

Bu, yine Bitsgap tarafından sunulan yüksek verimliliğe sahip grid alım satım botudur. Bunun temel amacı yükseliş trendinde maksimum getiri elde edip düşüş trendinde zararı azaltmaktır. Söz konusu bot için yapılan testler bunun oldukça umut verici olduğunu ortaya koydu. SBot temel olarak Grid alım satım botu ile aynı mekanizmaya sahip olsa da bunun avantajı aynı yatırım miktarı ile daha fazla kazandırabilmesidir.

Scalper Botu

Bu bot da Bitsgap’in portföyüne giren en yeni uygulamalardan birisi. Bu da temelde bir grid botu ancak emirler arasında asıl bota kıyasla çok ama çok daha düşük bir fark yer alıyor. Bu durum da yatırımcılara çok küçük piyasa hareketlerinden bile kazanç elde edebilme imkanı sağlıyor.

Alım Satım Limitleri

Bitsgap üzerinde alım satım yapan yatırımcıların emirlerine aylık 25.000 dolardan sınırsız olacak şekilde limit koymaları mümkün.

Öğrenme Merkezi

Grid alım satım botları kullanan yatırımcılara yardımcı olmak isteyen Bitsgap, bu konuda bir eğitim merkezi kurdu ve çeşitli eğitim serileri düzenlemekte.

Güvenlik ve Destek

Bitsgap, diğer borsalardan bilgi elde etmek için API anahtarları kullanmakta ve bütün bilgiler şifrelenmekte. Bitsgap diğer cüzdanlardan kripto para çekme özelliğine ve yetkisine sahip değil.

Platformun Zorlukları

Bitsgap’in en büyük zorluğu, yukarıda da belirtildiği gibi API anahtarı kullanması. Bu da bütün borsalarda hesabınızın ve fonlarınızın olması gerektiği anlamına geliyor. Arbitraj alım satımı yapmak istiyorsanız birçok kripto para borsası hesabına sahip olmak ve fonları yönetmek zorundasınız.

Buna ek olarak platformun aylık ücreti oldukça yüksek ve bu sebeple paranızı geri alabilmek için yüklü alım satımlar yapmak zorundasınız.

Ücretlendirme

Bitsgap’in üç aylık Temel üyelik planı aylık 19 USD iken, Pro planının aylık ücreti 110 USD olarak biliniyor. Arbitraj alım satımı Advanced ve Pro üyeliğe sahip kullanıcılara sunulacaktır.

Sonuç

Bitsgap bütün bu özellikleri ile kripto para piyasasındaki en iyi borsa platformlarından birisi olarak görülüyor. Kolay kullanımı, alım satım botları, sinyal hizmeti vb. özellikleri ile lider olmaya da bir süre devam edebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Bitcoinhaber, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Bitcoinhaber, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.