Oscar Ödüllü Yönetmen, Efsane Yapım Pulp Fiction’dan Kesitleri NFT Formatında Sunacak

Mert Bahçe

Dünyaca ünlü film yapımcısı Quentin Tarantino, popülaritesini günbegün artıran NFT sektörüne adım atıyor. Tarantino, film sektöründe kült bir yapım olan Pulp Fiction’dan özel sahnelerin NFT formatına dönüştürüleceğini açıkladı.

Efsane Yapımcıdan NFT Adımı

Başrollerini Uma Thurman, Bruce Wills, John Travolta, Samuel L. Jackson gibi dev isimlerin paylaştığı 1994 yapımı Pulp Fiction, Altın Palmiye ödülüyle başarısını taçlandırmıştı. Yönetmen Tarantino, ekranlara yansımayan yedi özel sahneyi NFT formatında piyasaya sürme kararı aldı.

Sinema sektörünün NFT ilgisi Quentin Tarantino ile sınırlı kalmıyor. David Lynch, geçtiğimiz dönemde I Touch a Red Button Man adlı kısa metraj filmini NFT olarak piyasaya sürmüştü. Bununla birlikte MGM yakın zamanda No Time to Die NFT koleksiyonunu başlatmak için VeVe ile ortaklık kurmuştu.

Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Tarantino, şunları aktardı:

Pulp Fiction’daki bu özel sahneler izleyicilerimize sunmaktan heyecan duyuyorum. NFT’ler, hayranları ve sanatçıları birbirine bağlayan yepyeni bir dünya sunuyor ve bunun bir parçası olmaktan olağanüstü heyecan duyuyorum.

Kripto Para Piyasası ve NFT’ler

Kripto para piyasasında lider Bitcoin’in rallisi, tüm piyasaya olumlu etki yansıttı. En büyük altcoin Ethereum 4.600 dolar seviyelerine kadar tırmanırken Bitcoin 66.930 dolar ile ATH tazeledi. Bunun yanı sıra bazı sektörler popülarite kazandı. NFT alanı, inanılmaz bir heyecana ev sahipliği yaparken insanların ilgisi günbegün arttı.

NFT pazar yerlerindeki işlem hacmi inanılmaz boyutlara ulaşırken NFT tabanlı token’lar yükseliş trendi yakaladı. Ünlülerin, sanatçıların ve koleksiyonerlerin yanı sıra yatırımcılar, ilginin ve hacmin olduğu NFT alanına yöneldi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

5 Milyar Doların Üzerinde SHIB Bulunduran Cüzdan Harekete Geçti

Sonraki Haber

Bitcoin Kasım Ayında Beklendiği Gibi Artış Performansı Sergileyebilecek Mi?

İlgili Haberler