Ortaya Çıkan Yeni Bir Veri Boğa Piyasasını İşaret Ediyor

İlayda Peker

Hem hisse senedi hem de kripto piyasalarındaki kısa ralliye rağmen, çoğu analist en kötüsünün henüz gelmediği tahmininde bulunuyor. Ancak yeni verilere göre, Bitcoin momentum sinyali tersine döndü. Peki bu, bir boğa koşusunun yakında geleceği anlamına geliyor olabilir mi?

Boğa Piyasası Başlıyor Mu?

Dün lookintobitcoin.com’un yaratıcısı Philip Swift tarafından yayınlanan veriler, sonunda şansın tersine dönmüş olabileceğini gösterdi. Ortaya çıkan verilere göre, Bitcoin Network Momentum tersine döndü ve bu da yeni bir boğa koşusunun başladığının sinyallerini veriyor olabilir. Peki, nasıl?

Daha önce yaşanan tüm boğa piyasalarından önce gelen zincir üstü günlük BTC hacminde bir artış görüldüğünü ifade eden Swift şu sözleri kullandı:

Hacim son birkaç gündür fiyata teslim oldu ve değişti.

İşlem Hacmi Neden Önemli?

İşlem hacmi, analistlerin ve yatırımcıların bir eğilimi doğrulamak için baktıkları önemli bir teknik gösterge olarak karşımıza çıkıyor. Bir varlığın veya piyasanın genel faaliyetini temsil ettiğinden, hacimdeki artış daha fazla kişinin daha fazla işlem yaptığını gösteriyor.

Swiss de makalesinde bu durumu şu şekilde açıklıyor:

Bitcoin Network Momentum, Bitcoin’in fiyatı ile Blockchain’den akan günlük işlemlerin BTC değeri arasındaki ilişkiye bakar.

Öte yandan BTC işlem hacmi yatırımcıların piyasa ivmesini belirlemelerine yardımcı olur. Küçük bir balina grubunun neden olduğu yanlış hareketlere neden olabilecek fiyat hareketlerinden ziyade, genel eğilimin yükselişini doğrulayabilir.

İşlem hacmi arttığında gördüğümüz gibi, fiyatlar genellikle onu takip eder ve bunun tersi de geçerli bir durum olarak karşımıza çıkar. Dolayısıyla analistlere göre lookintobitcoin.com‘dan gelen bu yeni veriler yaklaşmakta olan bir boğa piyasasını işaret ediyor olabilir…

Kaynak: Bitcoinist


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

228 Milyon Yeni XRP Transferi Tespit Edildi

Sonraki Haber

Kriptonun Önemli İsimleri Bu Sefer Farklı Bir Konuyu Tartışıyor: Yaşlılık

İlgili Haberler