Origin Protocol: Blockchain Destekli Ticaretin Yeni Yüzü

Bitcoin Haber

Origin Protocol, blockchain destekli ticareti kolaylaştıran bir platformdur. Origin Platformu, alıcıların ve satıcıların blockchain üzerinden işlem yapmalarına olanak tanır. Proje, aracılar tarafından alınan gereksiz işlem ücretlerini azaltmayı veya ortadan kaldırmayı, açık ve sansüre karşı dayanıklı işlemleri teşvik etmeyi ve ticaret ağında erken ekosistem katılımcılarına zamanla hisse dağıtmayı hedefler.

Özgün kripto para birimi Origin Protocol Coin (OGN) hakkında bilgiler içeren makalede, OGN coin fiyatı, incelemesi ve nasıl satın alınacağı gibi konular ele alınır. Origin, 2018 Ekim’inde Ethereum Mainnet üzerinde platformunun ilk versiyonunu yayınlamış ve daha sonra özelliklerini birkaç kez geliştirmiştir. Dshop e-ticaret mağazası ve Origin Marketplace DApp gibi kullanıcılara platform haricinde farklı ürünler sunar.

Origin Platformu, protokol katmanında akıllı sözleşmeler serisi, iç ve dış uygulama geliştirilmesine izin veren ara katman API’leri ve ağ üzerinden alım-satım yapmak için son kullanıcılar tarafından oluşturulan uygulama/Kullanıcı Deneyimi katmanından oluşur. Platformun bileşenleri modüler olarak tasarlanmış olup, Origin diğer geliştiricileri, e-ticaret tüccarlarını ve pazar yerlerini çeşitli iş durumları için kendi uygulamalarını oluşturmaya teşvik eder.

Origin’in kurucu ekibi arasında PayPal’ın orijinal kurucularından biri, YouTube’un erken dönem çalışanlarından biri ve Dropbox ve Google’dan mühendislik yöneticileri bulunmaktadır. Ayrıca, iki kurucu ortak olan Matthew Liu ve Josh Fraser’ın geçmişte başarılı şirketler kurdukları bilinmektedir.

OGN Coin, Origin Protocol platformunda komisyonlar, ödemeler ve ödüller için kullanılan yerel tokendir. Kullanıcılar, arama sonuçlarında öne çıkmak için OGN ile ödeme yapabilirler. Uygulama geliştiricileri ve pazar yeri operatörleri, satıcıların satışlarını tamamlamalarına yardımcı olarak Origin Token (OGN) kazanabilirler. Ayrıca, kullanıcılar Origin ödüllerinde kazandıkları Origin tokenlerini (OGN) mal ve hizmetler için ödeme yapmakta kullanabilirler. Satıcılar, tercih edilen ödeme yöntemi olarak OGN’yi kabul ederek ağ üzerinde daha büyük paylar kazanabilirler.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Piyasa Değeri 2025’e Kadar Dörde Katlanacak

Sonraki Haber

DeFi Yıldızları: Yükselişe Geçmeye Hazır 5 Altcoin

İlgili Haberler