Opera’dan Apple Pay İle BTC Ve ETH Hamlesi

İlayda Peker

Opera tarayıcısı, ABD kullanıcılarının doğrudan dahili kripto para cüzdanından Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) satın almalarına izin veren yeni bir özellik ekledi. Bu amaçla Opera, iki kripto para birimini satın almak için hem Apple Pay hem de banka kartlarını destekleyen ödeme firması Wyre ile ortaklık kurdu.

Opera’nın kripto para başkanı olan Charles Hamel konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Wyre, entegrasyonu kolay ve kullanımı çok basit olan çok zarif bir web tabanlı çözüm sunuyor. Apple Pay’a destekleri iOS kullanıcılarımız için büyük bir artı.

Wyre ve Opera

Opera sözcüsü konuyla ilgili The Block’a yaptığı açıklamalarda, “Wyre tarafından alınan ücretler son derece rekabetçi ve işlem başına 0,30 dolar +% 2,9 ücret alınıyor.” ifadelerini kullandı. Bununla beraber yapılan açıklamalarda yeni özelliğin Opera’nın Android, iOS ve masaüstü olmak üzere üç tarayıcısında da kullanılabileceği belirtildi.

Öte yandan sözcü kullanıcıların limitleri ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Kullanıcılar 1 dolar değerinde kripto satın alabilirler ve günlük maksimum 250 dolar limit vardır. Tarayıcı tabanlı cüzdanımız web’de kripto paraların kullanımı ve dApps (merkezi olmayan uygulamalar) kullanımı üzerine odaklandığından, işlemlerin büyük çoğunluğunun bu sınıra ulaşmamasını bekliyoruz.

Borsalara Kıyasla…

Opera, Wyre’in çözümünün, kullanıcıların bazı kripto borsaları aracılığıyla “saatler veya günler” alan işlemlere kıyasla “30 saniyeden daha kısa sürede” Bitcoin ve Ethereum satın almalarına yardımcı olduğunu dile getirdi.

Ayrıca Opera, Şubat 2019’dan bu yana  Norveç, İsveç ve Danimarka olmak üzere İskandinav ülkeleri için bu özelliği zaten destekliyor. Opera sözcüsü Amerika’da karşılaştıkları asıl zorluğun doğru ortağı bulmak olduğunu ifade etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin: Her Devrim Hasar Bırakır, Önemli Olan En Az Hasarı Bırakabilmek!

Sonraki Haber

Coinbase Card ile Google Pay Entegrasyonu Sağlandı

İlgili Haberler