OpenSea’nin Değerinde Büyük Düşüş

Bitcoin Haber

Yatırım yönetim firması Coatue Management’ın, NFT pazar yeri lideri OpenSea’deki hisselerini yaklaşık %90 oranında düşürdüğü belirtildi. The Information’a göre, Coatue Management ikinci çeyrekte OpenSea’deki 120 milyon dolar değerindeki hissesini 13 milyon dolara indirdi. Bu durum OpenSea’nin değerinin 1.4 milyar doların altına düştüğünü gösteriyor.

Coatue Management, OpenSea ile birlikte Web3 altyapı şirketi MoonPay’deki hisselerini de %90 oranında azalttı. OpenSea, geçen yıl Coatue Management öncülüğündeki Seri C finansman turunda 300 milyon dolar toplayarak değerlemesini 13.3 milyar dolara yükseltmişti.

Nisan ayında kripto para piyasasını etkileyen ayı piyasası, hissedarların OpenSea’den uzaklaşmasına ve hisselerini satmalarına neden oldu. OpenSea CEO’su Devin Finzer, şirketin teknoloji, güvenilirlik, hız, kalite ve deneyime odaklanan bir yeniden yönlendirmenin ortasında tüm departmanlardaki personelinin %50’sini işten çıkardığını duyurdu.

DappRadar tarafından sağlanan verilere göre OpenSea uzun süredir ivme kaybediyor. NFT pazar yerinin hacmi Haziran 2021 ile Mayıs 2022 arasında oldukça yüksekti, ancak o zamandan bu yana keskin bir düşüş yaşadı. OpenSea’nin ticaret hacmi 2022’nin 1 Mayıs’ında 406 milyon dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmışken, 2023’ün 7 Kasım’ında 3.91 milyon dolara düştü.

OpenSea’deki bu düşüş, firma değerinin önemli ölçüde azaldığına ve yatırımcıların güven kaybettiğine işaret ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Circle, Halka Arz İçin Hazırlanıyor

Sonraki Haber

Bitcoin ETF Onayı Ne Zaman Gerçekleşecek? Bitcoin ETF Token Ralliye Hazırlanıyor

İlgili Haberler