OpenAI, Yapay Zeka Risklerini Değerlendirecek Yeni Bir Ekip Kuruyor

Bitcoin Haber

Yapay zeka şirketi OpenAI, yeni bir yapay zeka ekibi kurduğunu duyurdu. Bu ekip, yapay zeka teknolojilerinden kaynaklanabilecek potansiyel riskleri değerlendirecek ve bu risklere karşı çeşitli önlemler alacak. Yapay zeka sohbet robotu ChatGPT, piyasaya sürüldükten çok kısa bir süre sonra geniş bir kullanıcı tabanına ulaştı. Bu durum, yapay zeka teknolojilerinin gündemde yoğun bir şekilde yer almasına neden oldu.
Yapay zeka, bu süreçte önemli bir tartışma konusu haline geldi ve birçok ülke, yapay zekanın inovasyonu teşvik etme yönünde adımlar atarken, aynı zamanda olası risklerini de değerlendirmek adına çalışmalar başlattı. Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık gibi ülkeler, yapay zeka teknolojilerinin potansiyel risklerini değerlendirebilmek adına çeşitli toplantılar düzenledi.
Bu bağlamda, OpenAI’ın yeni bir yapay zeka ekibi oluşturduğu duyuruldu. Ekip, yapay zeka teknolojilerinin potansiyel risklerini değerlendirme ve önlemler almak üzere çalışacak. OpenAI tarafından yapılan duyuruda, “Yüksek kapasiteli yapay zekanın risklerini değerlendirmek, tahmin etmek ve bunlara karşı korunmak için yeni bir hazırlık ekibi kuruyoruz” ifadeleri kullanıldı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in 2023’teki Tahmini ve Ekim Ayı Performansı

Sonraki Haber

Bitcoin, Üç Ülkede Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Yeniledi

İlgili Haberler