Önümüzdeki 2 Yıl İçinde Kripto Ödemeleri Hangi Noktada Olacak?

İlayda Peker

Bir bilgi teknolojisi şirketi tarafından yürütülen yeni bir araştırma, kripto ödeme yönteminin benimsenmesinin önümüzdeki iki yıl içinde hızla artacağını gösteriyor.

“Benimsenme Artacak”

Capgemini Araştırma Enstitüsü, dünyanın mevcut ödeme ortamının bir analizini sağlamak için dünyanın dört bir yanındaki müşteriler ve sektör paydaşlarıyla anket yaptı. Düşünce kuruluşu ayrıca Uluslararası Ödemeler Bankası, Avrupa Merkez Bankası, Uluslararası Para Fonu, Dünya Bankası ve diğer merkez bankalarından alınan istatistikleri de taradı.

Capgemini, dünya genelindeki tüketicilerin %10’undan daha azının şu anda ödemeler için kripto para kullandığını belirtiyor. Ancak araştırma enstitüsü, yüksek işlem ücretleriyle ilgili endişelere ek olarak artan sınır ötesi ödeme ihtiyacı nedeniyle müşterilerin yaklaşık %45’inin önümüzdeki 1-2 yıl içinde gelişmekte olan ödeme yöntemini kullanacağını tahmin ediyor.

Kripto Kredi Kartları

Capgemini ayrıca kripto kredi kartlarının da benimseme konusunda öncülük ettiğini söylüyor.

Kripto para piyasası volatilitesi, vade eksikliğini gösteriyor. Yine de, kripto bağlantılı kartlar, verimli bir kripto ödeme ekosistemi oluşturmak için küresel kart oyuncu girişimlerinin ilgilendiği kripto ödemeleri alanında liderliği alıyor.

Bununla birlikte, çalışma, dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin kripto varlıklarına verdiği karışık tepkilere atıfta bulunarak, kripto para birimleri ve stablecoin’ler için görünümün hala “puslu” olduğunu düşünüyor.

Capgemini, Rusya, Hindistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni kripto varlıklarının ve stablecoin’lerin benimsenmesi ve düzenlenmesinde potansiyel lider olarak gördüğünü ifade ediyor.

Buna ek olarak çalışma, Çin ve Mısır gibi diğer ülkelerin artan yasadışı işlem riski nedeniyle kripto varlıklarını yasaklamak için harekete geçtiğini belirtiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatında Yaşanan Artışlara Rağmen Satış Baskısı Yok!

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor? BTC Fiyat Yorumları!

İlgili Haberler