Önemli İsimler Kripto Para Yatırımı Konusunda Ne Düşünüyor?

İlayda Peker

Fintech konusunda eleştirilerde bulunan Nitin Kamath, yalnızca kripto para birimine yatırım yapmanın veya servetin çoğunu kripto varlıklarına yatırmanın iyi bir fikir olmadığını düşünüyor.

Kripto Para Yatırımı

Zerodha ve True Beacon’un kurucu ortağı Nitin Kamath yaptığı açıklamalarda Z kuşağına tavsiyeler verdi ve portföylerinin en fazla %1’i ile %5’ini kripto para yatırımı olarak değerlendirmelerini önderdi.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Kamath, “Merkez bankaları ve özel kripto para birimleri arasındaki savaş bir süredir devam ediyor ve şimdi doruğa yaklaşıyoruz gibi görünüyor.” sözlerini kullandı.

Buna ek olarak Kamath, “Çin’deki ve dünyanın diğer bazı bölgelerindeki gelişmeler, kriptoların bir dereceye kadar merkez bankalarından ve hükümetlerden yetkileri aldığını gösteriyor. Bu yüzden savaşmak zorundalar ve ortaya çıkıp onu düzenlemeye ve değiştirmeye çalıştıklarında öyle ya da böyle, ne olduğunu ve hangi tarafın kazandığını görmek ilginç olacak.” açıklamasını yapıyor.

Ancak, endüstri uzmanları o kadar karamsar değil. Yatırımların adil bir payını kişinin risk iştahına göre kripto varlıklarına ayırmasının uygun olduğunu söylüyorlar.

itsblockchain.com’un kurucusu Hitesh Malviya, orta düzeyde risk alanların portföylerinin yüzde 20’sini daha yüksek karlar almak için kripto para birimlerine tahsis edebileceklerini söyledi ve şu açıklamayı yaptı:

Biri daha fazla risk alabilirse, tahsis artırılabilir, ancak yatırım temelde güçlü ve iyi desteklenen tokenlere yapılmalıdır

Yatırım Risk İştahına Bağlı

CoinSwtich Kuber’in Baş İşletme Sorumlusu Sharan Nair, birinin portföyündeki kripto para birimine yaptığı yatırımın büyük ölçüde yatırımcının risk iştahına bağlı olması gerektiğini söyledi.

Nair konuyla ilgili olarak, “Yavaş ve istikrarlı bir yaklaşım benimseyebilir ve varlık sınıflarından biri olarak kriptoyu içeren çeşitlendirilmiş bir portföyü tercih edebilirsiniz. Küçük miktarlarda yatırım yaparak başlayın ve varlığa aşina olduktan sonra yatırımı artırın.” sözlerini kullandıTotal
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve El Salvador’un İlk Bir Ayı Nasıl Geçti?

Sonraki Haber

Vitalik Buterin, El Salvador’un Bitcoin (BTC) Adımını Eleştirdi

İlgili Haberler