Önemli Bitcoin Destekçisinin Bitcoin (BTC) Yorumları!

İlayda Peker

Social Capital’in kurucusu Chamath Palihapitiya 23 Eylül’de paylaştığı bir tweet’inde hala Bitcoin varlıklarını arttıracağını dile getirdi. Palihapitiya 2012 yılında her şeyini Bitcoin’e yatırdığını açıklamıştı ve yaptığı son açıklamalarda da hiçbir şeyin bununla karşılaştırılamayacağını ifade etti.

“Zaman Ayırın”

“Neye sahip olduğunuzu anlamak için zaman ayırın.” ifadelerini kullanan Palihapitiya, takipçilerine ellerindekileri değerlendirmek için fırsat tanımaları gerektiğini söyledi.

Bunların yanında ünlü isim daha önce yaptığı açıklamalarda şirketinin 2013 yılında Bitcoin yatırımı yaptığını belirtmişti. Kripto para birimi, 2018’de şirketin en büyük yatırımları arasındaydı ancak şu anda firmanın elinde ne kadar BTC olduğu belli değil.

Ayrıca Palihapitya’nın 2012 yılında aldığı kararın çok doğru bir karar olduğu 2017 yılındaki boğa koşusunda da ortaya çıkmıştı.

Öte yandan Palihapitiya, kendisini Berkshire Hathaway’in CEO’su Warren Buffett‘e dönüştürebilecek iddialı bahisleriyle şu anda küresel SPAC çılgınlığının ön saflarında yer alıyor. “Özel amaçlı satın alma şirketleri” anlamına gelen bir kısaltma olan SPAC‘ler, son zamanlarda popülerliği hızla artan nispeten yeni bir sermaye artırma tekniğini temsil ediyor. SPAC halka arzları, bürokrasiyi azaltarak haftalar içinde halka açılmayı mümkün kılıyor.

Virgin Galactic IPO’dan sonra, Palihapitiya bu yılın başlarında SPAC’lerinden biri aracılığıyla özel emlak girişimi Opendoor’u halka açtı.

Buffett Bitcoin‘i reddetmeye devam ederken, Palihapitiya’nın iddiası en iyi kripto para birimi için parlak bir gelecek çiziyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Yatırımcılar Hazırlanıyor: Bitcoin’de (BTC) Artış Mı Geliyor?

Sonraki Haber

Analistlere Göre Her Şey Tamam, Bitcoin (BTC) Ralliye Hazır!

İlgili Haberler