Önemli Açıklama: “Bir Yıldır Boğa Piyasasındayız!”

İlayda Peker

Ortaya çıkan son açıklamalara göre Bitcoin (BTC), 20.000 dolar ile sonuçlanan son boğa koşusundan önceki hareketlerinin aynısını sergiliyor ve piyasanın önemli isimlerinden birine göre yaklaşık bir yıldan uzun süredir bir boğa piyasasının içindeyiz.

“Zaten Boğa Piyasasındayız”

Piyasada neredeyse herkez boğa piyasasının ne zaman başlayacağını düşünürken, kripto para ekosisteminin önemli isimlerinden Willy Woo bir yıldan daha uzun süredir zaten bir boğa piyasasında olduğumuzu dile getirdi.

Woo 10 Ağustos’ta Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, boğa piyasasının Nisan 2019’da başladığını dile getirdi. Woo’nun açıklamalarına göre yakın zamanda ise boğa piyasasının ana aşaması başladı ve 2016 yılının son çeyreği adeta taklit ediliyor. Ünlü isme göre, bu sefer piyasada sadece farklı dinamikler bulunuyor.

Bilindiği gibi lider kripto para birimi Bitcoin haftayı 12.000 doların üzerinde aştı. Her ne kadar bu önemli seviyenin üzerinde kalamamış olsa da BTC 11.500 dolar gibi hayati bir seviyenin üzerinde tutunmayı başardı. Willy Woo’ya göre de tam bu noktada Bitcoin’in hareketi 2016’nın son çeyreğindeki grafiklere benziyor.

Bununla birlikte Square Cash ve Paypal gibi önemli isimlerin kripto paralarla ilgilenmesi ve bankaların kripto paraları entegre etme ya da kendi kripto para birimini çıkarma girişimleri Woo’ya göre 2016’dan farklı dinamikleri oluşturuyor.

Tarihsel döngüye değinen Woo, bir önceki boğa koşusunda Bitcoin’in bir varlık olarak kendisini kanıtladığını ve günümüzdeki boğa koşusu sonucunda da altını geride bırakarak kendini bir kez daha kanıtlayacağını ifade ediyor.

Bitcoin Fiyat Döngüsü

Willy Woo’nun yanı sıra Dan Tapeiro da Bitcoin’in mevcut döngüsünde 5 ile 10 kat arasında artış göstereceğini ifade ediyor. Tapeiro’ya göre Bitcoin’in 2 buçuk yıl boyunca devam eden konsolidasyonu muazzam bir mancınık görevi görecek ve BTC fiyatının artış serüveni birkaç yıl sürecek. Tapeiro takipçilerine sakin olmalarını ve beklemelerini tavsiye ediyor.


Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bu Başkanlık Seçimi Bitcoin’in İşine Yarayabilir

Sonraki Haber
ethereum teknik analizi

ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 11/08/2020

İlgili Haberler