OneCoin Bir Televizyon Programına Konu Oluyor

İlayda Peker

Ortaya çıkan son haberlere göre bir ponzi şeması olan ve bunun için kripto para birimlerini kullanan OneCoin bir televizyon programının konusu olacak.

Hollywood haber kaynağı Deadline’ın 4 Şubat tarihli bir haberine göre ABD’li bir yapım şirketi orijinal olarak İngiltere’de British Broadcasting Corporation (BBC) tarafından yayınlanan Ruja Ignatova hakkında bir podcast yayınının yayın haklarını kazandı.

OneCoin Draması

Ignatova’nın yükselişini, düşüşünü ve ortadan kaybolmasını konu alan “Kayıp Kriptoqueen” adlı podcast 2019’da yayınlandığında dört ayda 3.5 milyon indirildi. Yapılan son açıklamalara göre ise New Regency Television, podcast’i tam teşekküllü bir televizyon dramasına dönüştürecek. Yapımcı ve yardımcı yazar Georgia Catt haberlerin ardından paylaştığı bir tweet gönderisinde, “Umarım dünyada OneCoin hakkında bir şeyler öğrenilmesine yardımcı olur.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan bilindiği gibi Ignatova şu anda savcıların kendisini ve kardeşi Konstantin Ignatov‘u birçok sahtekarlık ve kara para aklama suçlaması sebebiyle sahlanıyor. Ancak bunun yanında Konstantin suçlamalardan halihazırda suçlu bulundu ve 90 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı. Konstantin kardeşlerin OneCoin projesi aracılığıyla insanları 5 milyar dolar civarında dolandırdığı biliniyor.

Ponzi Şeması ve Kriptolar

Kripto para endüstrisinde ponzi şemalarıyla zaman zaman karşılaşılıyor. Ancak geleneksel sistemde de bu dolandırıcılık şeklinin yaygın olduğunu hatırlatmakta fayda. Son dönemlerde, OneCoin olayının da kesinleşmesiyle yatırımcılar daha dikkatli adımlar atmaya başladı. Örneğin, HEX token olayında yatırımcılar oldukça dikkatli yaklaşıyor ve HEX’in değerinin şu anda 1 satoshi’den daha düşük olduğu biliniyor.

Ancak bununla beraber Hex’in kendine özgü yaratıcısı olan Richard Heart, projenin herhangi bir şekilde sahtekarlık olduğu iddialarını reddediyor.

Kaynak: CointelegraphTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Buffet Ve Sun Sonunda Bir Araya Geldi: Yemekte Neler Yaşandı?

Sonraki Haber

Binance, Binance Cloud Adlı Yeni Bir Platform Geliştiriyor

İlgili Haberler