Önde Gelen Kripto Para Borsası, Shiba Inu’yu Listelediğini Duyurdu

Mert Bahçe

Avustralya’nın en eski kripto para borsası CoinJar, bugün yaptığı açıklamada popüler meme token Shiba Inu’yu listelediğini duyurdu. Shiba Inu’nun yanı sıra borsa, Origin Protocol (OGN), Audius (AUDIO), Cartesi (CTSI), Fetch.ai (FET) ve Quant Network’ü (QNT) platformuna entegre etti.

Dev Borsa Shiba Inu’yu Listelediğini Açıkladı

Avustralya’nın önde gelen kripto para borsası CoinJar, popüler kripto para Shiba Inu’yu listeledi. CoinJar’da işlem yapmak isteyen yatırımcılar için 48 farklı seçenek bulunuyor. Melbourne merkezli borsa 2013 yılında piyasaya sürüldü. Şu anda yaklaşık 400.000 kayıtlı kullanıcısı var.

Borsa yatırımcıları arasında Barry Silbert’in dijital para birimi grubu, Sidney merkezli Blackbird Ventures ve Avustralyalı girişimci Chris Hitchen yer alıyor. Ağustos ayında CoinJar, 30 farklı kripto para birimini destekleyen Mastercard destekli bir kripto para kartı çıkardı.

Eylül ayı sonlarında CoinJar’ın Birleşik Krallık’taki yan kuruluşu, Mali Davranış Otoritesi’nden (FCA) kayıt aldı. Benzer bir başarıyla ulaşmayı bilen diğer 10 kripto şirketine katıldı. CoinJar, bu ayın başlarında Avustralya’nın 2021 yılındaki en iyi fintech girişimleri arasında yer aldı.

Avustralyalıların Kripto İlgisi

Yakın tarihli bir ankete göre Shiba Inu’nun mayıs ayında manşetlere çıkmaya başlamasına rağmen Avustralya’da XRP ve Cardano gibi kripto paralar daha popüler. Avustralyalı Y kuşağının %7’si Shiba Inu’yu duydu. Bu Kasım ayında meme coin ekosisteminde oyun odaklı bir varlık olan Shiba Inu Games, Avustralya’nın halka açık en büyük oyun geliştiricisi olan PlaySide Studios ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

İki taraf, Shiboshi adı verileren NFT koleksiyonundan ilham alan bir mobil oyun üzerinde çalışacak. Bir başka büyük Avustralya kripto borsası olan CoinSpot, mayıs ayında Shiba Inu’yu listelemişti.


Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’de Artış Sinyalleri: Kriptolardaki Yükselişin Devamı Gelecek Mi?

Sonraki Haber

El Salvador Durmuyor: Bukele’den Önemli Bitcoin Açıklaması!

İlgili Haberler