Önde Gelen Kripto Para Borsası, Shiba Inu’yu Listeledi

Mert Bahçe

Meksika’nın en büyük kripto para borsası olan Bitso, popüler meme token Shiba Inu’nun platformunda işlem görebileceğini açıkladı. Dev borsa, ilk olarak aralık ayı sonlarında SHIB sinyalleri vermeye başlamıştı.

Bitso, Shiba’yı Listeledi

Meksika merkezli Bitso, 2021 yılının yıldızlarından biri olan Shiba Inu’yu listeledi. Genel olarak ise borsa Compound (COMP), Axie Infinity (AXS), Chainlink (LINK) ve diğer varlıkları kapsayan 16 kripto para birimini destekliyor. Bir diğer şaşırtıcı nokta ise Dogecoin’in, Bitso borsasında yer almaması.

Bitso, risk sermayesi şirketi Tiger Global ve 48 milyar dolarlık hedge fonu Coatue Management gibi yatırımcılardan C Serisi fonlama turu sırasında 250 milyon dolar topladıktan sonra Mayıs 2021’de başlatıldı. Kasım ayında şirket, Meksika ve ABD arasında sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak adına kripto devi Circle ile bağlantı kurdu. Bununla birlikte Bitso, San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple’ın uzun süredir ortağıdır. Bu ayın başlarında Bitso, Brezilya ligi ekiplerinden Sao Paulo FC ile üç yıllık bir ortaklık imzaladı.

Shiba Inu Listelemeleri

Shiba Inu işlemleri dünyanın dört bir yanındaki popüler borsalardan yapılabilir. Brezilya’nın en büyük borsası Mercado Bitcoin, aralık ayı başlarında Shiba Inu’yu listeledi. Geçtiğimiz dönemde Hindistan merkezli borsa Giottus da SHIB desteğini ekledi. Popüler meme token artık Binance, Coinbase, Gemini ve diğer bir dizi küresel borsada işlem görüyor.

Avrupa’nın önde gelen kripto para borsası Bitstamp, geçtiğimiz günlerde 2022 başlarında SHIB listelemesi sinyali vermişti. Ancak son çıkan haberlerde bu listelemenin ileri bir tarihe ertelendiği görüldü. Shiba Inu fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.000028 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.


Total
21
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Jack Dorsey’den Önemli Adım: Kripto Paralardaki Yasal Süreçler İçin Fon Oluşturuluyor!

Sonraki Haber

Vault Hill, Kentsel Planlama İlkelerinden Yararlanan Metaverse İçin 2,1 Milyon Dolar Topladı

İlgili Haberler