On-Chain İşlemler Artış Sinyali Veriyor

İlayda Peker

Özellikle 2020 yılında yaşanacak yarılanma dolayısıyla birçok piyasa analistinin bu yıldan beklediği tek şey yüksek fiyatlardı. Ancak son zamanlarda yaşanan fiyat hareketleri bu beklentilerden şüphe duyulmasına yol açıyor gibi görünüyor.

Her ne kadar lider kripto para geçen haftaki düşüşün ardından bu hafta toparlanmaya başlamış olsa da düşüş eğiliminin yarattığı zararın ne şekilde kapanacağı merak konusu…

Bununla beraber Bitcoin’in on-chain ekonomik data verileri ayıları üzecek sinyaller veriyor ve tüm göstergeler artışı işaret ediyor.

Teknik ve Temel Göstergeler

Geçtiğimiz birkaç gün Bitcoin için oldukça zorlu geçti ve fiyat 8.400 dolar geriledi. ancak bugün bir artış ivmesi yakalayan Bitcoin 8.900 sınırına kadar çıkma başarısını gösterdi. Ayrıca Bitcoin’in on-chain işlem sayısındaki azalmanın da artış sinyali olduğu ifade ediliyor.

Önde gelen bir Blockchain analitiği firması olan Glassnode, son yayınladığı blog yazısında bu konu hakkında açıklamalar yaptı ve geçen hafta aktif varlıklardaki azalmanın önemli ölçüde yavaşladığını, bunun da satış baskısının bittiği ve bir toparlanmanın yakın olduğu anlamına gelebileceğini ifade etti. Firma konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Fiyat düşmeye devam etmesine rağmen, geçen hafta aktif işlemlerdeki düşüş durdu, on-chain işlemler ekonomik faaliyette potansiyel bir toparlanmaya işaret ediyor ve önümüzdeki haftalarda bir ralli için umut doğuyor.

Ayrıca Glassnode, kripto para biriminin kilit bir destek seviyesi olan 200 günlük hareketli ortalamanın da artış olasılığını teknik olarak desteklediğini dile getiriyor.

Glassnode’un yanı sıra piyasanın ünlü isimlerinden PlanB de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in yakın zamanda 10.000 doların üzerine rahatlıkla çıkabileceğini dile getirmişti.

Kaynak: Newsbtc


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC, Geleneksel Piyasalarla Beraber Mi Hareket Etmeye Başladı?

Sonraki Haber

Elon Musk’ın Favori Coin’i Değişmedi!

İlgili Haberler