OMG Network: Ethereum İçin Ölçeklendirme Çözümü ve Yatırım Potansiyeli

Bitcoin Haber

OMG Network, Ethereum blockchain için geliştirilmiş bir katman-2 ölçeklendirme çözümüdür ve ETH ile ERC20 tokenlerini Ethereum ağına kıyasla daha hızlı ve ucuz bir şekilde transfer etmeyi sağlar. Ağın kendi tokeni OMG, ağ üzerindeki işlem ücretleri için ödeme yöntemlerinden biri olarak kullanılabilir ve gelecekte staking için de kullanılabilecek.

OMG Network Coin, Ethereum ağının hız ve maliyet engellerini aşması gerektiğine inanan bir projenin yardımcı tokenidir. Ethereum’u işletmeler için daha cazip hale getirmeyi amaçlayan OMG Network, elektrik kullanımını Ethereum’a göre %99 oranında azaltan ve ücretleri iki katından fazla düşüren bir plazma tabanlı sidechain çözümü ile bu hedefe ulaşmayı hedefliyor.

Platform, 2017 yılındaki ICO sırasında toplanan 25 milyon dolarlık fon ile desteklenmektedir. OMG Network’ün ana şirketi SYNQA, yakın zamanda 80 milyon dolarlık Seri C finansmanı toplamış ve Toyota Financial Services Corporation ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation gibi büyük yatırım firmalarının desteğini almıştır.

OMG Network ana ağı, kullanıcıların tokenlerini stake ederek ağı güvence altına almasına ve ödüller kazanmasına olanak tanıyacak bir Proof of Stake (POS) konsensüs sistemine geçiş yapmayı planlamaktadır. Bu geçiş tamamlandığında, OMG sahipleri tokenlerini doğrulayıcılara devredebilecek ve ağın başarısına ve güvenliğine ortak olabileceklerdir.

OMG Network hakkındaki yorumlarda, yatırımcılar OMG tokenini geleceği olan bir kripto para birimi olarak değerlendiriyor ve uzun vadede karlı olacağına inanıyorlar. Ayrıca, ETH 2.0 güncellemesi sonrasında önemli bir değer artışı yaşayabileceği ve rekorlar kırabileceği düşünülüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatında Yükseliş İşaretleri

Sonraki Haber

NEAR Protokolü’nün Fiyat Artışı Yeni Zirvelere İşaret mi?

İlgili Haberler