OKEx Rusya’ya Açılıyor

İlayda Peker

OKEx‘in Strateji Sorumlusu Alysa Xu, önümüzdeki yıl borsanın Rusya pazarındaki varlığını geliştirmeye odaklanacağını belirtti. Bu hamle, OKEx’in global anlamda markasını büyütmek  için uyguladığı açık stratejiyi temsil ediyor.

OKEx ve Marka Büyümesi

Rus merkezli bir kripto haber topluluğu olan DeCenter ile yaptığı röportajda Xu, 2020 için borsanın çeşitli sektörlerde genişlemesinin de içeren cesur bir planları olduğundan bahsetti. Akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan bir borsa gibi gelişmiş yetenekleri hedefleyen OKEx token’ının sürekli gelişimi hakkında da açıklamalar yaptı. Xu ayrıca, borsanın etkili kripto para birimi düzenlemesini teşvik etmek için daha çok çalışacağını belirtti.

Öte yandan bu hamlenin atılmasındaki belki de en önemli sebep Rusya’da kripto para benimsenmesinin günden güne artması olarak gösterilebilir. Xu bu konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Rusya’nın bu yıl OKEx için kilit bir pazar haline geldiği bir sır değil. Uzun bir süredir, küçük bir pazarlama faaliyetine ve markamızın zayıf varlığına rağmen, bu bölgeden artan bir işlem hacmi olduğunu gördük. Kısa vadede, Rusya pazarında başarılı bir şekilde gelişim gösterebileceğimiz güçlü yerel ortaklar arıyoruz.

Hızla Büyüyen Piyasa

OKEx şu anda uluslararası nüfuzunu genişletmek isteyen birçok borsadan yalnızca biri. Basitçe söylemek gerekirse kripto piyasaları olgunlaştıkça, bu kurumlar kendilerini küresel ekonomik alanda anahtar aktörler olarak konumlandırıyorlar.

Rusların kripto para birimi ile giderek daha fazla ilgilenmeye başladığı ve sadakatlerini kazanmanın OKEx için değerli bir ödül olacağı konusunda hiçbir şüphe yok. Bununla birlikte Rusya’da faaliyet göstermek zor olabilir. Çünkü hükümet henüz Blockchain‘in yasal statüsü konusunda net bir pozisyon almadı. Ayrıca kısa süre önce kripto para birimini bir ödeme aracı olarak yasakladı. Ancak geçmişte hem Vladimir Putin hem de Duma üyeleri yakında kripto para ekosisteminin yasal ve düzenlenmiş olacağını belirtti.

Kaynak: Bitcoinist


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin ve Altın: Sağlam Paraların Vakti Yaklaşıyor Mu? Tırmanış Yakın Mı?

Sonraki Haber

“Bitcoin Yatırımcıları, Tüm Paranızı Kaybetmeye Hazır Olun!”

İlgili Haberler