OKEx CEO’su, Binance’i Çok Sert Eleştirdi.

İlayda Peker

Ortaya çıkan haberlere göre OKEx CEO’su Jay Hao, belirli DeFi projelerine son zamanlarda verdikleri destek için Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’ya Twitter üzerinden seslendi. Ayrıca OKEx CEO’su Binance Smart Chain veya kısaca BSC’nin büyük oranda merkezi olduğunu iddia etti ve tamamen tek bir ekip tarafından kontrol edildiğini belirtti. Hao’ya göre, BSC üzerine inşa edilen BakerySwap, yalnızca 12 saat sonra çökerek Çin’de ve başka yerlerde protestolara yol açtı.

Hao’nun İddiaları

Hao Binance Smart Chain ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “Binance Akıllı Zincir üzerinde işlem yaparken dikkatli olmanız gerektiğini hatırlayın. Dediğim gibi sadece bir ekip tarafından yönetiliyor ve merkezi olmayan bir yapıya sahip değil. BSC üzerine inşa edilen BakerySwap, madencilik başladıktan 12 saat sonra birçok bireysel yatırımcı için büyük kayıplara neden oldu. Bu da Çin ve diğer yerlerde BSC’ye karşı protestolara yol açtı.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Hao, daha önce de SUSHI listelemesi konusunda aceleci davranmaları konusunda Zhao ve Binance kurucu ortağı Yi He’yi ciddi şekilde eleştirmişti. Hao, Binance’in kripto topluluğunun güvenini zedelediğini ve DeFi ekosisteminin gerilemesine sebep olan sorumsuz davranışlar sergilediğini ifade etmişti. Yaşanan finansal kayıpların Binance’ duyulan kör güvene bağlı olduğunu dile getiren OKEx CEO’su, BakerySwap’in de gerekli listeleme prosedürlerinden geçmediğini dile getirdi.

Ancak bunların yanında önemli bir başka nokta daha var: OKEx, SUSHI’yi Binance ile aynı gün listeledi.

Merkezsiz Borsaların Başarısı

Uniswap gibi merkezi olmayan borsaların son zamanlardaki başarısı, merkezi borsaları zor bir karar almak zorunda bıraktı: Borsalar ya DeFi token’larını listelemeyerek deyim yerindeyse muhafazakar bir yapı geliştireceklerdi ya da DeFi trenini kaçırmadan listelemelere başlayacaklardı.

Genel itibari ile büyük borsaların DeFi token’larını listelediğini ve bu yeni gelişmeyi kaçırmamayı tercih ettiğini görüyoruz.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Borsalar Acele Ediyor: UNI Token Piyasaya Bomba Gibi Düştü!

Sonraki Haber

DeFi İle İlgili Büyük İddialar: Önümüzdeki Yıllar Çok Başka Olabilir

İlgili Haberler