Ödeme Devi Kriptoları Desteklediğini Açık Açık Dile Getirdi

İlayda Peker

Dünyanın en büyük ödeme sağlayıcılarından Visa, Bitcoin’i (BTC) ve kripto para birimini desteklediğini açıkladı. Ödeme devi paylaştığı son blog yazısında paranın geleceğinde dijital varlıkların büyük rolünün olacağına inandığını ifade etti.

Visa ve Kriptolar

Ünlü şirket kripto paralar ve dijitalleşme hakkında yaptığı açıklamalarda, “Dijital para kavramı ya da özel bir anahtarla kontrol edilen nakdin dijital versiyonu, Bitcoin’in ortaya çıkması ile on yıldan fazla bir süre önce yaratıldı. Bugün, yaygın olarak “stablecoin’ler” olarak adlandırılan geleneksel para destekli dijital para birimleri,kripto paraların avantajlarını ABD doları gibi mevcut para birimlerinin istikrarı ile birleştirerek umut verici bir ödeme yeniliği olarak ortaya çıktı.” ifadelerini kullandı.

Bunların yanında aslında Visa, kripto para birimi alanında zaten etkin. Visa’nın Coinbase ve Fold kripto para platformları ile çalıştığını biliyoruz. Ayrıca şirket, FastTrack programı aracılığıyla hizmetlerini dijital para cüzdanları konusunda büyütmeyi planladığını ve fintech girişimlerinin Visa’nın 61 milyon işletmeden oluşan küresel ağına entegre olmalarını sağladığını ifade etti.

Visa Daha Yeni Başlıyor

Yapılan açıklamalara göre Visa kripto paralar ile ilgili olan planlarına daha yeni başlıyor ve gelecekte çok daha büyük projelere imza atmayı hedefliyor. Dijital para birimi stratejilerini bir süredir geliştirdiklerini ve geliştirmeye devam ettiklerini belirten Visa geçen yıl, dijital para ekosistemi için güvenlik altyapısı oluşturan bir şirket olan Anchorage‘a yatırım yaptıklarını da açıkladı.

Bunların yanında konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “Dijital para birimleri sayesinde, dijital ödemelerin değerinin daha fazla sayıda insana ve yere genişleme potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle paranın geleceğinde oynayacakları rolü şekillendirmek ve desteklemek istiyoruz. Önümüzdeki aylarda bu çalışma hakkında sizinle daha fazla paylaşımda bulunmayı umuyoruz.” ifadeleri kullanıldı.Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Amerika’nın Bankacılık Denetleme Kurumundan Büyük İtiraf

Sonraki Haber

“Bitcoin Akıllı İnsanları Güçlü Kılıyor”

İlgili Haberler