O Kripto Para Borsasına Bir Dava Daha Açıldı! Bu Kez İddia Milyarlarca Dolarlık Kayıp!

Mert Bahçe

Bir grup İtalyan ve uluslararası yatırımcı, firmanın vadeli işlemler alım satımında kendi kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle lider kripto para borsası Binance’e dava açtı. İtalyan merkezli hukuk ve danışmanlık firması LEXIA Avvocati, Binance’e karşı yasal işlem başlatılacağını bildirdi.

Binance Şikayetleri Bitmiyor

LEXIA Avvocati, kripto para borsası Binance’in vadeli işlemlerden kaynaklanan zararları telafi etmek adına Binance’e dava açtığını aktardı. Şirket, bir grup yatırımcı adına Binance’in kripto türevleri alım satımı ile ilgili kuralları ihlal ettiğini ve platformun belirli yoğun zamanlarda düzgün çalışmadığını iddia ediyor. Yerel medyaya göre dava, Binance’in farklı günlerde birkaç saatlik çevrimdışı kalmasına odaklanıyor. Elon Musk Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladığı tarih olan 8 Şubat ve 18 Nisan, 5 Mayıs, 19 Mayıs, 28 Mayıs ve 4 Haziran’da kaydedilen aksaklıklar örnek teşkil edildi. Buna göre yatırımcılar milyarlarca dolar zarar ettiklerini bildirdiler.

Binance’in kesintilerden etkilenen kullanıcılarına tazminat talep etmesine izin verdiği bildirilse de LEXIA, borsanın teklifini “gülünç” olarak tanımlandı ve bunu reddeden kullanıcılar için teklif edilen miktarın “acıklı” olduğu dile getirdi. Hukuk firması, Binance’in 12 Temmuz’dan önce uygun bir teklif yapması halinde davayı geri çekeceklerini açıkladı. Bununla ilgili sorunun çözülmemesi üzerine Avrupa Birliği ve İsviçre’de borsa için düzenleyici kısıtlamalar arayacağını bildirdi.

Binance, Denetleyici Kurumun Radarında

Bu dava, geçtiğimiz günlerde Tayland Menkul Kıymetler&Borsa Komisyonu ve Cayman Adaları Para Otoritesi’nin lisans izni olmadan Binance’in operasyon yürüttüğü gerekçesiyle bir bildiri yayınlamasının akabinde geldi. Geçtiğimiz mart ayında ise medyaya yansıyan son bilgilere göre borsanın ABD merkezli kullanıcılar tarafından kripto işlemleri ilgili olarak ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından da soruşturma altında olabileceği belirtilmişti.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano Vakfı CEO’su, ADA’nın 5 Yıllık Planını Aktardı: Hedefte En Az 50 Banka Var!

Sonraki Haber

Kripto Madencileri Ülkede Protestolara ve Siyasi Krize Sebep Oldu! Sıcak Gelişme

İlgili Haberler