Novogrtaz: “Bitcoin Hala Güvenli Liman”

İlayda Peker

Ünlü bir Bitcoin destekçisi ve BTC yatırımcısı olan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, geçtiğimiz günlerde insanlar altın ve Bitcoin (BTC) yatırımı yapmalarını tavsiye etmişti. Novogratz bugün yine aynı tavsiyeyi verdi ve bunun nedenini paylaştı. Novogratz her ne kadar Mart ayındaki düşüşün ardından çoğu kişi “güvenli liman” statüsünü sorgulama başlamış olsa da BTC’nin hala güvenli liman olduğunu dile getirdi.

Almanya’nın Negatif Faiz Kararı

Novogratz’ın bu tavsiyesinin nedeni BTC’nin mevcut rallisi ve fiyatın 9.000 doların üzerine çıkması gibi görünmüyor. Ünlü isim, Almanya’nın faizleri eksiye çekmesi ile ilgili bir makale paylaştı ve “Altın alın. Bitcoin alın” ifadelerini kullandı.

Mike Novogratz, Voimagold’da altın analist olan Jan Nieuwenhuijs‘in paylaştığı bir makaleyi retweet’ledi. Bahsi geçen makalede Almanya merkez bankasının şu anda 100.000 EUR’dan fazla mevduat için negatif faiz oranları getirdiğini belirtiliyor.

Öte yandan Lyn Alden Yatırım Stratejisi’nin kurucusu Lyn Alden, bu negatif faiz kararı karşısında altın ve gümüş yatırımı yapma maliyetinin yüksek olmadığını ifade etti. Buna karşı Bitcoin yatırımı yapan bir kişi, BTC yatırımı yapmanın maliyetinin neredeyse sıfır olduğunu dile getirdi.

BTC 9.000’in Altında

Bitcoin bugünkü muazzam rallisinin ardından bir düzeltme yaptı ve yeniden 9.000 doların altına geriledi.

Twitter’da TradySlim adlı bir yatırımcı bu konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada, kendisinin de bir Bitcoin yatırımcısı olduğunu ancak 8.000 doların yeniden test edilebileceğini dile getirdi.

Kaynak: U.Today


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Düzeltmenin Ardından Bitcoin Nereye Gidecek?

Sonraki Haber

Son Rallinin Ardından Piyasada Karışık Sinyaller Alınıyor

İlgili Haberler