Novogratz Açıkladı: “Kriptolarda 200 Kattan Fazla Kazanç Normal Değil!”

İlayda Peker

Kripto varlık yönetimi firması Galaxy Digital’in milyarder kurucusu Mike Novogratz son açıklamalarında, kripto yatırımlarından 200 kattan fazla getiri elde etmenin “normal olmadığı” konusunda uyardı.

“200 Kattan Fazla Kazanç Normal Değil”

Çarşamba günü New York’taki Christie’s Art + Tech Summit’te konuşan Novogratz yaptığı açıklamalarda kripto para birimlerindeki dik volatilite konusunda uyarılarda bulundu. Novogratz konuyla ilgili olarak, “Çok fazla kripto satın alan arkadaşlarım vardı ve bu onların hayatlarını değiştirdi. Bu kişiler çok fazla para kazanmayan ama birdenbire kriptoda 5 milyon dolarlık net değere sahip olan insanlar. Onlarla konuştum ve  ‘Bunun yarısını ya da üçte ikisini satmak zorundasın, kriptolardan 200 kat para kazanman normal değil’ dedim.” sözlerini kullandı.

Yapılan açıklamalara göre açgözlülük çoğu zaman rasyonel düşünmenin önüne geçtiğinden Novogartz, “Herkes yatırımcı olmak için yaratılmamıştır” diyerek bu noktada daha ihtiyatlı olunması gerektiğini ifade etti.

Buna ek olarak Novogratz’ın, konu kripto endüstrisini eleştirmeye geldiğinde de çekimser kalmadığı görülüyor. Salı günü popüler isim, sektörde son zamanlarda ortaya çıkan beceriksizlik ve kötü uygulamalarla ilgili hayal kırıklıklarını Bloomberg Kripto Zirvesi’nin katılımcılarına, “Bu çok sinir bozucu çünkü zaman zaman tüm endüstri bir grup aptal gibi görünüyor” sözleri ile açıkladı.

Novogratz ve Terra

Novogratz’ın bu açıklamaları, ekosistemde büyük yankı uyandıran ve yaklaşık 50 milyar dolarlık bir geri çekilme ile sonuçlanan Terra olayından yaklaşık iki ay sonra geldi. Bu olaydan sonra ay temalı bir dövme yaptıran Novogratz, Mayıs ayında Terra ile ilgili yaptığı paylaşımda projeyi desteklediğini açıkça dile getirmiş oldu.

Novogratz, özellikle son piyasa düşüşü ile birleştiğinde normalden daha karamsar görünse de, nihayetinde blok zinciri tabanlı teknolojinin yavaş yavaş modern dünyanın geleceğinin temel bir parçası olacağına inanıyor.

Konuyla ilgili olarak milyarder isim, “Önümüzdeki on yılda, Web3 ve blok zincirleri endüstrileri, toplulukları ve bildiğimiz şekliyle interneti yeniden şekillendirecek, fiziksel ve dijital gerçekliklerimiz arasındaki çizgileri bulanıklaştıracak” sözlerini kullandı.


Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Teknik Analiz: Aşağı ve Yukarı Yönlü Önemli Seviyeler

Sonraki Haber

“Birleştirme Sonrasında Ethereum’un Yüzde 55’i Tamamlanmış Olacak”

İlgili Haberler