Nobel Ödüllü Ekonomist: “BTC Riskli Olduğunu Bir Kez Daha Kanıtladı”

İlayda Peker

Bitcoin bugün %10’un üzerinde bir düşüş sergiledi ve ünlü ekonomistlerden Nouriel Roubini, Bitcoin’in yüksek riskli bir varlık olduğunu bir kez daha kanıtladığını ifade etti.

BTC Riskli Bir Varlık

Nobel ödüllü ekonomist Nouriel Roubini bugün Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in %8’in üzerinde değer kaybettiğini dile getirdi. Roubini’ye göre Bitcoin’in küresel hisse senetlerinden daha kötü performans göstermesi, ekonomik krizler sırasında güvenli bir liman varlığı olarak hareket edebileceğine dair popüler anlatıyı ortadan kaldırıyor.

Roubini konuyla ilgili paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin bugün %8 düştü, küresel hisse senetlerinden çok daha fazla. Bu Bitcoin’in riskli riskli varlıklara karşı iyi bir korunma olmadığını bir başka kanıtı. Aslında riskten korunma sırasında riskli varlıklardan daha fazla düşüyor. Bu nedenle BTC, riskli durumlarda kötü bir korunma aracıdır.

Bitcoin’deki Satış Baskısı

Bitcoin 8 Mart tarihinde düşüşe geçti ve daha önce sizlerle paylaştığımız gibi fiyat bu sabah 8.000 doların altını gördü. Bu düşüş 7.680 dolara kadar geri çekilmeyi beraberinde getirdi. Bazı analistler Bitcoin’in hala bir ayı piyasasında olduğunu ve bu sebeple de düşüşün devam edeceğini dile getiriyor.

Bitcoin savunucuları lider kripto para biriminin bir ekonomik kriz sırasında artış gösterme ve kendini kanıtlama olasılığının çok büyük olduğunu ifade ediyordu. Ancak son hareketlere bakıldığında Bitcoin’in geleneksel varlıklar gibi hareket etmesi bazı açılardan hayal kırıklığı yaratsa da bazı analistlere göre bu durum yeni yüksek seviyelerin görüleceğinin göstergesi.

Öte yandan Suudi Arabistan’ın attığı adım sonrasında petrolün %30 oranında düşmesi, koronavirüs salgını ve FED yeni ekonomik kararlarının da tüm piyasayı etkilediğini göz önünde bulundurmak gerekiyor…

Kaynak: U.Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Piyasada Katliam Var: Bitcoin 8.000 Doların Altını Gördü!

Sonraki Haber

Derinlik Tablosu Nedir?

İlgili Haberler