“Nexo, Kripto Destekli Banka ve Kredi Kartı Hizmetini Avrupa’da Sunuyor”

Bitcoin Haber

Bulgaristan merkezli borç verme platformu Nexo, Avrupa Ekonomik Alanı vatandaşları için kripto destekli bir banka ve kredi Mastercard’ı tanıttı. Nexo Card ile kullanıcılar, kripto varlıklarını Amerikan doları, Euro ve İngiliz sterlini’ne dönüştürebilecek. Bu hizmet, 30 farklı ülke vatandaşlarına sunulacak.

Nexo Card, Euro, ABD doları ve İngiliz sterlini para birimlerini kullanarak dünya çapında 100 milyondan fazla yatırımcıya banka işlemleri yapma imkanı sağlayacak. Kullanıcıların bakiyelerinde bulunan varlıklara yıllık %9’a kadar faiz ödeneceği belirtildi.

Nexo Card’ın kredi işlemleri, Bitcoin gibi büyük kripto para birimlerini teminat olarak kullanacak ve %2’ye varan nakit iadesi sunacak. Nexo, saklanan varlıkların Ledger ve Bakkt tarafından sigortalandığını iddia ediyor.

Yeni Nexo Card’ın aylık veya işlem ücreti olmadığı, ayda 20.000 Euro’ya kadar döviz ücreti olmadığı ve aylık ATM para çekme işlemlerinde 10.000 Euro limiti olduğu belirtildi. Kullanıcılar, doğrulama kontrollerini geçtikten sonra bir sanal kart ve bir fiziksel kart alacak ve her ikisi de Apple Pay ve Google Pay’e bağlanabilecek.

Nexo’nun Bulgaristan’daki ofisleri, bu yılın başlarında Rusya’ya yönelik yaptırımları ve Kara Para Aklamayı Önleme yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla Bulgar polisi tarafından basıldı. Nexo, bu olayla ilgili olarak Bulgar hükümetine tazminat davası açmayı planladığını belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Eylül Ayında Fiyatları Etkileyebilecek Kilit Altcoin Açılışları

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasası Düşerken Dogecoin Yükselişini Sürdürüyor

İlgili Haberler