New York Başsavcılığından Kripto Endüstrisine Sert Uyarı: “Oyunu Kuralına Göre Oynayın!”

İlayda Peker

Ortaya çıkan son bilgilere göre New York Başsavcısı Letitia James, kripto endüstrisi üyelerine ve yatırımcılara yasadışı faaliyetlere katılma veya bu faaliyetlerin kurbanı olma konusunda uyanık kalmalarını tavsiye ediyor.

“Dikkatli Olun”

New York Başsavcılığının ofisine göre James, dün kripto yatırımcılarını “dijital para birimlerine yatırım yaparken aşırı dikkatli davranmaları” konusunda uyaran bir yazı yayınladı. James yazıda kripto para birimlerinden “yıkıcı kayıplara neden olabilecek yüksek riskli, istikrarsız yatırımlar” olarak bahsetti.

James’in mesajına göre New York Başsavcılığı, kanunları çiğneyen endüstri oyuncularına karşı oldukça sert yaptırımlar uygulayacak. James, geçen hafta devlete 18,5 milyon dolar tazminat ödemeyi kabul eden şirketlere atıfta bulunarak, ofisinin New York’taki “hem Bitfinex hem de Tether’in yasadışı faaliyetlerine son verdiğini” söyledi.

Anlaşmanın bir parçası olarak Başsavcılık ofisi, Bitfinex ve Tether‘in mali durumuyla ilgili kapsamlı raporlar sağlamasını ve New York’taki müşterilere hizmet vermeyi bırakmasını isteyecek.

“Oyunu Kuralına Göre Oynayın”

Başsavcı konuyla ilgili açıklamalarında, “Tether durumunda, şirket yanlış bir şekilde, Stablecoin’lerinin her birinin her zaman ABD doları tarafından rezerv olarak bire bir tamamen desteklendiğini gösterdi. Tether, ‘tether’ stablecoin’in desteği ve Bitfinex’in büyük kayıpları hakkındaki gerçeği örtbas etmek için iki şirket arasındaki yüz milyonlarca dolarlık hareket hakkında yanlış beyanlarda bulundu. Yasayı ihlal eden kişilere karşı işlem yapmaktan çekinmeyeceğiz. Tüm sektör ya kurallara göre oynasın ya da bu durumun ciddi sonuçları olacak.” sözlerini kullandı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Yorumları: Bitcoin/USD Teknik Analizi 01/03/2021

Sonraki Haber

Kripto Para Birimlerinin %11’i Bu Borsada Tutuluyor

İlgili Haberler