NEO Coin: Çin’in Ethereum’u ve Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin Haber

NEO, tamamen merkezi olmayan bir yapıda çalışan ve Çin’in Ethereum’u olarak algılanan bir kripto para birimidir. 2014’ten beri geliştirilmekte olan NEO, özellikle herhangi bir transfer ücreti talep etmemesi nedeniyle kripto yatırımcıları arasında popüler bir proje haline geldi.
İlk olarak Antshares adı altında piyasaya sürülen NEO Coin, daha sonra mevcut adını aldı. NEO’nun bir diğer özelliği, Çin merkezli ilk merkezi olmayan, açık kaynaklı kod projesi olmasıdır. NEO Coin’in toplam arzı 100 milyon olup, yazının yazıldığı sırada 70 milyonluk bir dolaşım göstermektedir. NEO’nun birim fiyatı yaklaşık 18 dolardır ve bu onu 18. en büyük kripto para birimi yapmaktadır.
Ethereum gibi NEO da akıllı kontratları destekler ve JAVA, GO, C/C++ gibi ek programlama dillerinin kullanılmasına olanak sağlar. NEO yatırımcıları, tokenlerini tutmak için GAS ödülleri alırlar ve bu ödül, borsalarda ayrı bir kripto para birimi olarak da mevcuttur. NEO’nun kurucusu Da Hongfei, 2019 sonunda NEO’nun 2020’de bir numaralı kripto para birimi olacağını belirterek heyecan yarattı.
NEO, Binance gibi dünyanın önde gelen kripto para birimi borsalarından kolaylıkla satın alınabilir. NEO Coin satın almak için, öncelikle borsaya USD bakiyesi yatırmanız veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para birimi satın almanız gerekmektedir. Ardından, NEO/USDT çiftini seçerek NEO satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Block, Üçüncü Çeyrek Kazanç Raporuyla Beklentileri Aştı

Sonraki Haber

Cardano’nun (ADA) Yükselişi ve Beklentiler

İlgili Haberler