NEAR Protokolü’nün Fiyat Artışı Yeni Zirvelere İşaret mi?

Bitcoin Haber

NEAR Protokolü’nün (NEAR) fiyatı Ekim ayında bir düşüş kanalından çıkarak hızla yükseldi ve $1.60 direnç bölgesini aşarak $2.15 seviyesine ulaştı. Yatırımcılar, fiyatın yeni yıllık en yüksek seviyeye (ATH) ulaşıp ulaşmayacağını merak ediyorlar.

2023 başından bu yana NEAR fiyatı düşen bir paralel kanal içinde azalmıştı. Direnç ve destek trend çizgileri birçok kez test edildi. 2 Ekim’de trend çizgisinin reddedilmesinin ardından fiyat 18 Ekim’de $0.98’e düştü.

Fiyat hareketinin ardından hızla yükselen altcoin, son 32 günde %120 artışla $2.15 seviyesine ulaştı. Bu fiyat, Nisan 2023’ten bu yana görülen en yüksek seviyeyi işaret ediyor. NEAR, yükseliş sırasında $1.60 yatay direnç bölgesini geçti ve artışını daha da güçlendirdi.

Piyasa katılımcıları, aşırı alım veya satım koşullarını izlemek için Göreceli Güç Endeksi’ni (RSI) kullanıyorlar. Haftalık RSI 50’nin üzerinde ve yukarı yönlü bir trend, boğaların hala güçlü olduğunu gösterirken, 50’nin altındaki değerler aksini işaret ediyor.

NEAR fiyat beklentileri üzerine yorum yapan analistler, boğa eğilimli görüşler dile getiriyorlar. Bir analist, NEAR tokeni için aşırı alım ve güçlü direnç bölgesinin ortasında olduğumuzu, ancak birikim yapabileceğimizi veya daha yüksek dirençlere doğru ilerleyebileceğimizi belirtiyor.

Haftalık grafikteki değerler, NEAR fiyatının artışının devamı konusunda yatırımcılara umut veriyor. Altcoin, 440 günlük düşen direnç trend çizgisinden de çıktı. Haftalık RSI’da gözlemlenen önemli bir boğa sapması, fiyat artışından önce geldi. RSI şu anda 50’nin üzerinde olduğu için böyle bir durumun olasılığı destekleniyor. NEAR, ana direnç bölgesi olan $2.70’i geçerse, bir sonraki direnç olan $5.50’ye doğru %150’lik bir artışla ilerleyebilir. Ancak $2.70 direnç bölgesinde bir reddedilme, en yakın destek olan $1.50’ye %30’luk bir düşüşe yol açabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

OMG Network: Ethereum İçin Ölçeklendirme Çözümü ve Yatırım Potansiyeli

Sonraki Haber

Kripto Para Birimlerinde Büyük Operasyon: Tether ve OKX’ten Rekor Dondurma

İlgili Haberler