NEAR Foundation’dan Ethereum Geliştiricilerine Uygun Maliyetli Veri Kullanımı

Bitcoin Haber

NEAR Foundation, NEARCON 2023 etkinliklerinde kullanıcılar için NEAR Veri Kullanımı (NEAR DA) ağının kullanıma sunulduğunu duyurdu. NEAR Open Web Stack’in bir parçası olan NEAR DA, Ethereum geliştiricileri için güvenli ve maliyet etkin bir kullanım alanı olarak öne çıkıyor. NEAR DA, StarkNet, Caldera, Fluent, Vistara, Dymension RollApps ve Movement Labs gibi bir dizi ortaklık aracılığıyla piyasaya sürülecek.

NEAR DA ekibi, Ethereum geliştiricilerinin maliyet etkin ve güvenilir veri kullanımı sağlayabileceğini iddia ediyor. Eylül 2023 itibarıyla NEAR’da 100kB verinin kullanım maliyetinin 0.0033 dolar olacağı belirtiliyor. Buna karşın, Ethereum ekosisteminde aynı veri kullanım maliyeti kullanıcılar için 26.22 dolar. Yani NEAR DA, Ethereum’dan 8000 kat daha ucuz.

NEAR DA, geliştiricilerin maliyetlerini azaltmaya ve uygulamalarının güvenilirliğini artırmaya yardımcı olmayı hedeflerken Ethereum’un güvenliğini de sağlamayı amaçlıyor. Uygulama protokolleri veya Katman-2 çözüm ağları başlatan projeler de NEAR DA’dan destek alabilir. NEAR Protokolü’nün kurucu ortağı ve Near Foundation’ın yeni CEO’su Illia Polosukhin konu hakkında yorum yaptı:

“Ethereum rolluplarına bir veri kullanım katmanı sunmak, NEAR teknolojisinin çok yönlülüğünü vurguluyor ve Web3 alanındaki kurucuların hepimizi her yönüyle ana akıma yakınlaştıran harika ürünler sunmalarına yardımcı oluyor.”

NEAR Protokolü, blockchain veri kullanımını kamuoyuna açarak ve modüler bir blockchain geliştirme çerçevesi sunarak fırsatları genişletmeyi hedefliyor. Böylece, Web3 geliştiricileri ve kurucular, Ethereum’da ürünlerini geliştirmeye devam ederken veri depolama ihtiyaçlarının bir kısmı için NEAR’ın en son hizmetlerinden yararlanabilirler.

NEAR DA, geliştiricilerin ve kullanıcıların kolayca Web3 ürünleri ve platformları oluşturmasını ve keşfetmesini sağlayan NEAR’ın Open Web Stack’inin yeteneklerini genişletiyor. Bu gelişme, FastAuth onboarding ve binlerce bileşenden oluşan bir kütüphane aracılığıyla saniyeler içinde sıfır maliyet veya tohum aşaması olmadan merkezi olmayan uygulamalar oluşturma yeteneğini içerir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

MANA Coin’de Balina Hareketliliği ve Fiyat Beklentileri

Sonraki Haber

Federal Faiz İndirimlerinin Kripto Piyasalarına Etkisi

İlgili Haberler