NCR Corporation, Bitcoin (BTC) ATM Şirketini Satın Alacak!

Fatih Çetin

LibertyX isimli Bitcoin ATM şirketi Amerika’nın 9.500 noktasında hizmet veriyor. Dünyanın en büyük ATM şirketlerinden olan NCR Corporation planladığı alımı gerçekleştirirse küresel ölçekte hemen her yere bu ATM’lerden konuşlandıracak. Peki alım ne zaman, nasıl gerçekleşecek?

Bitcoin ATM Şirketi Satılıyor

Kurumsal teknoloji sağlayıcısı NCR Corporation LibertyX’i satın almak için bir anlaşma imzaladı. Bugün yapılan duyuruda NCR, düzenleyici lisans izinleri ve onaylarına bağlı olarak LibertyX’i 2021 yılı bitmeden almak istiyor.

LibertyX perakende kripto para kullanıcıları için son derece avantajlı olan Bitcoin ATM’lerini piyasa ilk süren şirkettir. Bu satın almayla birlikte Bitcoin ATM’leri hızla dünyanın her yerine yayılabilir. NCR müşterilerinin anlaşma tamamlandıktan sonra kripto para çekme, satın alma ve ödeme gibi hizmetlerden yararlanabilmesi bekleniyor. NCR yaptığı alımla birlikte kendi sistemlerini de kriptoya uyumlu hale getirmek isteyecektir.

Müşterilerimiz Talep Ediyor

NCR Teknoloji Sorumlusu Tim Vanderham bugün yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Müşterilerimiz kripto paraların avantajlarından yararlanmak istiyor. Bu yüzden eksiksiz bir dijital para çözümüne ihtiyacımız vardı. LibertyX bu konuda bize birçok şey katacak”.

LibertyX kullanıcıları herhangi bir kısıtlama olmadan mobil uygulama veya ATM yardımıyla perakende tüccarlardan kriptoyla alışveriş yapabiliyor. ABD genelinde 20.000 mağazada 9.500 kripto ATM’si hizmet veriyor. ATM olmayan dükkanlarda mobil uygulamayla kolayca kripto ödemeler yapılabiliyor.

Dünya genelinde 25.000’e yakın kripto ATM’si bulunuyor. Bunun neredeyse yarısı LibertyX firmasına ait. Onun dışında Circle K ABD ve Kanada da 700’e yakın ATM bulunduruyor. Geçtiğimiz yıllarda Thodex isimli bir firma da güvenilir kazanmak için İstanbul Zorlu AVM içine bir adet kripto para ATM’si koymuştu. Dünya genelinde profesyonel şirketler tarafından bu hizmetin yaygınlaştırılması elbette kripto para ekosistemine olumlu katkıda bulunacaktır.

Daha fazla insan kripto paralarla alışveriş yapabilecek ve kriptolar artık günlük yaşamın standart bir parçası olacak. Elbette ülkemizde kripto paralarla alışveriş henüz yasal olmadığı için bizim ATM’leri bir süre daha beklememiz gerekiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Saudi Aramco, Bitcoin Madenciliği İddialarına Yanıt Verdi

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor? BTC’de Olası Düşüş ve Yükseliş Senaryoları

İlgili Haberler