NBA Ekiplerinden Boston Celtics, Socios Ekosistemine Dahil Oluyor

Mert Bahçe

Socios, dünyada en çok ilgi gören basketbol ligi olan NBA ekiplerinde Boston Celtics ile anlaşma sağladı. Birçok popüler spor organizasyonunda yer alan Socios, bu kez Amerika kıtasında dev bir spor takımıyla anlaştı.

Socios, Bir NBA Ekibini Daha Bünyesine Kattı

NBA’in yaptığı açıklamaya göre Socios, Boston Celtics ile ortaklık sağlandığı bildirildi. Buna göre Boston Celtics’in resmi web sitesinde Socios işbirliği duyuruldu. Platform, dijital koleksiyonlar için oyuncuların unutulmaz anlarını tokenize etkmek için ve uluslararası pazarlama için Celtics logolarını kullanacak. Socios ve Blockchain tabanlı spor platformu Chiliz’in CEO’su Alexandre Dreyfus, bir NBA takımıyla yaptıkları ortaklık için “Celtics için daha fazla taraftar katılımı” sağlayacaklarını iletti.

Boston Celtics en son 2008 yılında olmak üzere 17 şampiyonluğu bulunuyor. NBA’de köklü bir geçmişi olan takımın popülaritesi oldukça yüksek. Firmalar bu gibi ortaklıkları duyurmaya devam ettikçe profesyonel oyuncuları ve unutulmaz anları tokenize etmek adına blockchain firmaları arasında rekabet artıyor. NBA’den Philadelphia 76ers ve NFL’den New Jersey Devils, Socios ekosistemine dahil olan takımlar arasında yer alıyor. Platform, Chiliz blok zincirinde UFC ve Formula 1 yarış ekipleri Aston Martin ve Alfa Romeo için fan token piyasaya süreceğini açıkladı.

NBA Camiasında Diğer Blockchain Gelişmeleri

Ancak Dapper Labs’in hizmet sunduğu NBA Top Shot; Michael Jordan, Alex Caruso ve Kevin Durant gibi isimlerin desteğine sahip. Geçtiğimiz hafta bir başka NBA ekibi Portland Trail Blazers, Blockchain şirketi StormX ile önümüzdeki beş yıl boyunca anlaşma sağlamıştı. Anlaşmaya göre firmanın logosu Portland’lı oyuncuların formalarında yerini alacak.Total
22
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Dünyasının Saygın Analisti, Cardano (ADA) Beklentilerini Açıkladı! 15 Dolar Hayal Mi?

Sonraki Haber

Kripto Paralar Nasıl Böylesi Büyük Markalar Haline Geldi?

İlgili Haberler