Nazi’ler Bitcoin Mi Kullanıyor?

İlayda Peker

US House Financial Services Committee’nin açıklamalarına göre, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri doğaları gereği Naziler ve diğer teröristlerin faaliyetlerini finanse etmelerine izin veriyor.

Amerika Uyardı

Bu Çarşamba günü ABD Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, kripto para konusunu ele aldıkları bir toplantı düzenledi. ABD Kongre üyesi olan Kaliforniyalı Brad Sherman, kriptoların güvenliğinin ve gizliliğinin yerli teröristlerin ABD’deki operasyonlarını finanse etmesine izin verdiğini belirtti. Kongre üyesi Sherman özellikle beyaz ırkın daha üstün olduğunu düşünenlerin Bitcoin kullandıklarını iddia ederek şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin, Hamas için kullanılıyorsa Naziler için de kullanılabilir.

Öte yandan New Jersey İç Güvenlik ve Hazırlık Direktörü Jared Maples ve Kongre Araştırma Servisi finans uzmanı Rena Miller da aynın endişeleri taşıdıklarını ifade etti. Meclis Komitesinin diğer üyeleri de benzer açıklamalar yaptı ve neo-Nazilerin ülke çapında faaliyetlerine devam edebilmeleri için kripto para birimlerin kullandıklarının altını çizdi.

Bununla birlikte, Komite üyeleri terör gruplarıyla savaşmanın önemli olduğunu kabul ederken, aynı zamanda bu gruplarla hiçbir ilgisi olmayan kripto kullanıcılarının gizliliğine de dikkat ettiklerini dile getirdiler.

Brad Sherman ve Kriptolar

Son 11 yılda Bitcoin ve kripto piyasasının geri kalanına karşı konuşan çok sayıda ABD yetkilisi ile karşılaştık. Ancak Kongre Üyesi Brad Sherman, belki de ülkedeki en sert kripto para “düşmanlarından” biri olabilir…

Sherman, Bitcoin’in haksız faaliyetleri kolaylaştırmaktan başka hiçbir faydası olmadığı iddialarını sürekli olarak tekrarlıyor. Bunun yanında Sherman, Facebook’un Libra projesinin de Amerika için bir tehdit oluşturduğunu dile getiriyor.

Kaynak: BitcoinistTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Türkiye Blockchain Konusunda İlerliyor: Huobi, Blockchain Türkiye’ye Katıldı!

Sonraki Haber

Kanadalı Kripto Borsaları Menkul Kıymet Düzenlemelerine Dahil Oluyor

İlgili Haberler