Nasdaq Mı, Bitcoin Mi? Hangisi 11.000’i Önce Görecek?

İlayda Peker

Koronavirüs sebebiyle yaşanan Mart ayındaki çöküşün ardından hem kripto para piyasası hem geleneksel piyasalar gayet iyi bir toparlanma performansı sergiledi. Ancak tüm varlıklara bakıldığında bu toparlanmada en iyi performansı kripto para birimlerinin gösterdiği görülüyor. Örneğin; lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 3.700 dolara geriledikten sonra %150 gibi büyük bir artış sergiledi. Teknoloji ağırlıklı hisse senedi endeksi olan Nasdaq ise Mart ayının en düşük seviyesinden yaklaşık %40 arttı ve aslında yıl boyunca olumlu bir performans kaydetti.

Bunların yanında son zamanlarda yapılan bir anket, Bitcoin’in performansının devam edeceğinin düşünüldüğünü gösteriyor. Pek, analistler anket katılımcıları ile aynı fikirde mi?

Bitcoin Mi? Nasdaq Mı?

Salgının başlamasından bu yana dijital ürün ve hizmetlere olan talepteki artış nedeniyle teknoloji hisseler son aylarda önemli performanslar sergiledi. Video iletişim şirketi Zoom, yılın başından bu yana %220’den fazla değerlenirken Amazon, Apple ve Microsoft gibi büyük sermayeli firmaların tümü yılın başından bu yana %10’dan fazla kazanç elde etti.

Analogdan dijitale geçişin bir işareti olan bu hareket ile Nasdaq 10.000 puana ulaştı. Bunun yanında Bitcoin’de 10.000 dolar sınırını zorluyor ve bu durum iki varlığın karşılaştırılmasına bir kapı açıyor.

Maple Leaf Capital tarafından yapılan bir ankete göre, 130 katılımcının %43’ü Nasdaq 11.000 puana ulaşmadan önce Bitcoin’in 11.000 doları göreceğini düşünüyor.

Düşüş Trendinin Etkisi

Ancak bu oranın karşısında %41’lik bir kesim her ikisinin de 11.000’i göremeyeceğini düşünüyor. Önemli analistlere göre görülen artış performanslarına rağmen başka bir rallinin yaşanması şimdilik uzak bir ihtimal.

Dolayısıyla mevcut ekonomik kriz sebebiyle piyasalarda hala bir belirsizliğin hakim olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.Total
20
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC’nin Yönünü 8.700 Dolar Seviyesi Mi Belirleyecek?

Sonraki Haber

Mt. Gox’tan Çalınan BTC’ler Craig Wright’ta Mı Ait?

İlgili Haberler