Muslim Coins IEO, ProBit Global’de Kullanıcı İle Buluşuyor

İlayda Peker

Muslim Coins (MUSC) İlk Borsa Arzı (IEO), 30 Eylül’de Probit Global borsasında başladı.İlk turun 10 Ekim’de sona erdiği ve yarım milyona ulaştığı ifade ediliyor. Şu anda ise ikinci bir satış turu süreci bulunuyor. Bu ikinci tur 24 Ekim’de sona erecek ve %15’e varan bonuslar sunuyor. Yerel token ise bir zekat sistemi içeriyor: Her işlemde %2 ücret alınıyor ve gelen tüm projelerin İslam’a uygun olduğu ifade ediliyor.

MUSC token’ları kişinin zekatını yapmasına izin verdiği gibi, Muslim Coins insanların kutsal görevlere saygı göstermelerine izin veriyor: Tüm işlemlerdeki %2’lik ücret geleneksel para birimine dönüştürülüyor, ardından ilgili hayır kurumlarına gönderiliyor. Bu işleve, Muslim Coins kredi kartı geliştirildiğinde de izin verileceği ve böylece kartı kullanırken kişinin doğrudan zekat yapmasına imkan tanınacağı ifade ediliyor.

Yapılan açıklamalara göre token’lar şu anda IEO üzerinden 0,042 USDT’ye satılmaktadır ve 0,05 USDT’lik bir fiyatla listelenecektir. Muslim Coins, Müslüman topluluğun dijital token’ı kullanırken dinlerini de uygulamaları için bir yol sunan Şeriat uyumlu bir finansman çözümüdür. Ayrıca Muslim Coins ekosistemi, karlı yatırım için bazı DeFi çözümleri sunuyor.

İslami finansman, Fransa gibi bazı gelişmiş ülkelerin ulusal servetinin iki katı olan 4.000 milyar dolarlık birleşik değeri ile başlı başına devasa bir sektör olarak nitelendiriliyor. Muslim Coins token’ı, yaklaşık 1.8 milyar Müslüman nüfus için varsayılan dijital finansal araç olmak amacını taşıyor.

Muslim Coins’in Diğer DeFi Projelerinden Farkı

Yapılan açıklamalara göre Muslim Coins, yerel token MUSC ile benzeri olmayan bir DeFi ekosistemi sunuyor. MUSC token’ı, evrensel olarak sahip olunabilir ve Müslüman ülkelerde yaygın olarak kabul edilebilir, bu da onu dünya çapındaki Müslüman nüfus için bir para birimi haline getirebilir. Tüm ümmetin inanca ve ekonomik gelişimine odaklanması, Muslim Coins’i diğer projelerden ayırıyor. Muslim Coins, DeFi ekosisteminin tüm avantajlarına sahip olsa da, müslüman kardeşliğini tek bir finansal çatı altında birleştirmek için bu avantajlardan yararlanıyor.

 Muslim Coins ekosistemi, çok popüler Binance Akıllı Zinciri (BSC) üzerine inşa edilmiştir, bu da onu kolayca erişilebilir hale getirirken ağdaki işlemlerin nispeten daha hızlı ve daha düzenli olmasını sağlar. ICO bağış toplama turu, MUSC token’ı ümmetin dijital token’ı olarak oluşturmaya yönelik yalnızca ilk adımdır. Token, IEO’dan sonra çeşitli borsalarda listelendikten sonra, piyasada daha fazla ivme kazanmak için yeni finansal hizmetler sunmayı planlıyor.

Muslim Coins Ekosistemi

Muslim Coins kalite ve özelliklerinin markaya bağlı kalmasını sağlamak için şu anda 3 özellik geliştiriyor:

  • Kredi kartı: Zekat sistemiyle, Muslim Coins veya geleneksel para ile kişinin harcamalarını doğrudan yapması için kullanılacak.
  • Cüzdan Uygulaması: İsteğe göre Muslim Coins değiştirmek ve bunları geleneksel paraya dönüştürmek için kullanılacak.
  • Cashback: Muslim Coins ekosistemi, MUSC sahiplerine bağlı bir geri ödeme sistemi ekleyerek Müslüman ticaretlerinin gelişmesini kolaylaştıracak.

Muslim Coins, token başına 0.042 USDT’lik bir başlangıç fiyatı ile toplam 500 milyon MUSC token arzına sahip olacak. Bu 500 milyon token yedi gider kalemine ayrılmış durumda:

  • ICO’lar (IEO ve Listeleme sırasında satılan token’lar),
  • Borsalar (borsa havuzları için sağlanan token’lar),
  • Takım ücreti,
  • Pazarlama
  • Özel satışlar
  • Ön Satış ve Rezerv

Muslim Coins 2022’nin ilk çeyreğinde dijital cüzdanının geliştirilmesini tamamlamayı ve sonrasında kredi kartı ve geri ödeme sistemlerinin tamamlanmasını hedefliyor. Ayrıca gelecek yılın ikinci çeyreğine kadar, token çok sayıda borsada işlem görmeye başlayacağı için ekosisteme güç verecek mobil uygulama piyasaya sürülecek.

TwitterTelegramInstagramRedditYoutube

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Fiyat: ETH Bitcoin’i Takip Ediyor, Önemli Destek ve Dirençler!

Sonraki Haber

Milyarder İş İnsanı Mark Cuban, Kriptoya Yeni Başlayanlara Bu Altcoin’i Önerdi

İlgili Haberler