Musk’ın Köpeği Twitter Koltuğunda: DOGE ve FLOKI Yükselişte

Bitcoin Haber

Twitter CEO’su Elon Musk‘ın, köpeği Floki’nin Twitter’ın yeni patronu olarak poz verdiği bir meme yayınlamasının ardından köpek temalı meme token’larda artışlar oldu.

Twitter ve Elon Musk

Musk, Parag Agrawal’ın sosyal ağ platformu için yaptığı satın alma anlaşmasının 27 Ekim’de tamamlanmasıyla Twitter’ın CEO’su oldu. İkilinin ilk tanıştıklarında samimi bir ilişkileri olduğu bildirilirken, Musk’ın Twitter’ın en büyük hissedarı olmasının ardından 2022’ye doğru ilişkilerinin bozulduğu bildiriliyor. Musk, Agrawal’ı Twitter’da takip etmeyi bırakırken, eski CEO hala Musk’ı takip ediyor.

Aralık ayında, Musk’ın konuyla ilgili çevrimiçi bir anketi kaybetmesinin ardından Twitter’a yeni bir CEO aramaya başladığı bildirilmişti. “Bu işi kabul edecek kadar aptal birini bulur bulmaz CEO’luktan istifa edeceğim! Ondan sonra sadece yazılım ve sunucu ekiplerini yöneteceğim” dedi.

Floki Neredeyse %50 Arttı

Bu arada, adını Musk’ın köpeğinden alan Floki, CoinGecko verilerine göre son 24 saatte %41 artış gösterdi.

Ocak ayında Floki’nin fiyatı, coin’in arkasındaki grup olan Floki Inu DAO’nun 100 milyon dolarlık token yakmak için bir yönetim kararı almasının ardından neredeyse %100 yükseldi.

Token yakmanın ardındaki mantık, arzı azaltarak talep seviyesinin aynı kalması koşuluyla her bir tokena değer katmasıdır. Bu, kripto dünyasında bir tür hisse senedi geri alımı gibidir.

Bu, DOGE‘nin Musk ile ilgili bir tweet’te ilk kez yükselişi değil. Ocak ayının sonlarında Financial Times’ın Twitter’ın kripto ödemelerine izin verecek bir sistem tasarladığını söylediği bir rapor, memecoin’i yükselişe geçirdi.

Blockchain analiz firması Santiment’in Aralık 2022 tarihli bir raporunda, tarihsel olarak DOGE ve Shiba Inu (SHIB) gibi diğer memecoin’lerdeki aşırı büyük kazançların piyasa çapında bir satışın ilk işareti olduğu uyarısında bulunuldu.

Son üç ay boyunca, piyasalar FTX kaynaklı kripto kışının derinliklerinden kurtulmaya başladı. Ocak ayı ortalarında Bitcoin’in FTX’e bağlı düşüşünün tamamını sildiğini bildirildi. Piyasadaki toparlanma aynı zamanda altcoin sezonunu da başlattı ve bu coinlerin birçoğu çift ya da üç haneli kazançlar elde etti.

Bitcoin son üç ayda %34’lük bir kazanç elde ederken, SHIB %40, BONK %533 ve Floki %242’lik şaşırtıcı bir artış gösterdi.

Diğer köpek coinlerinin yükselişe geçmesine rağmen, bu süre zarfında – bugünkü artış da dahil olmak üzere – DOGE aslında %2 düştü ve Santiment’in tezi doğruysa, henüz piyasa çapında bir satış noktasında olmadığımızı gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

4 Milyar Dolarlık Kripto Fonu, Bitcoin’in (BTC) Dip Yaptığını Söyledi

Sonraki Haber

Binance ve Huobi, Hack Bağlantılı 1,4 Milyon Dolarlık Kriptoyu Dondurdu

İlgili Haberler