Musk’ın Bu Açıklamaları Dogecoin (DOGE) Fiyatını Yükseltti!

İlayda Peker

Meme kripto para birimi Dogecoin’in fiyatı, Tesla CEO’su Elon Musk’ın kripto para varlıklarını satmayacağını ifade etmesinden sonra %9’dan fazla arttı. Kripto para, büyük spot borsalarda 0.11 dolardan işlem görüyor.

Dogecoin ve Musk

Şaka coin’in yanı sıra Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yatırımı da bulunuyor.  Musk başlangıçta Temmuz ayında gerçekleşen çevrimiçi bir konferans olan “The B Word” de kripto para portföyünü açıkladı. Etkinlik sırasında Musk, en büyük kripto para biriminin başarılı olmasını istediğini iddia ederek Bitcoin fiyatını düşürmek ve satmakla ilgilenmediğini açıkladı.

Ekim ayında girişimci, üç kripto para birimini “meraktan” satın aldığını açıklığa kavuştururken, takipçilerini kripto para birimleri üzerine bahse girmemeye çağırdı. O zamanlar Musk, Shiba Inu yatırımı olmadığını ifade etti ve bu da SHIB’in fiyatının bir miktar gerilemesine sebep oldu.

Musk’ın kripto para birimi varlıklarının boyutu bilinmemekle birlikte Tesla, Şubat ayı başlarında 2 milyar dolardan fazla Bitcoin’e sahip olduğunu bildirdi. Önde gelen e-araba üreticisi, 2021’in başlarında en büyük kripto para biriminde 1,5 milyar dolar satın aldı.

Enflasyon Açıklamaları

Musk, daha zayıf para birimlerinin çökeceğini ve diğer varlıklardan Bitcoin’e sermaye kaçışının “yoğunlaşacağını” öngören MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’a Twitter üzerinden yanıt verdi.

ABD tüketici fiyat endeksinin (TÜFE) bir yıl öncesine göre %7,9 artarak 40 yıldan fazla bir sürenin en yüksek seviyesine çıkmasının ardından Musk, Twitter’da takipçilerine önümüzdeki birkaç yıldaki “olası enflasyon oranı” hakkında sorular sordu.

Milyarder isim, takipçilerine yüksek kaliteli ürünler üreten şirketlerde fiziksel şeylere veya hisse senetlerine yatırım yapmalarını tavsiye etti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Cardano (ADA) Topluluğu Büyüyor! Fiyatı Artacak Mı?

Sonraki Haber

Rusya’dan Dolayı Kripto Para Yaptırımları Gelebilir! Asya Ülkeleri Harekete Geçti!

İlgili Haberler