Mt. Gox’un En Büyük Alacaklısı Erken Ödeme Seçeneğini Tercih Ediyor: Rapor

Bitcoin Haber

En büyük Mt. Gox alacaklısı Bitcoin ile erken ödeme yapmayı seçti daha büyük bir ödeme için daha uzun süre beklemeye karşı karar verdi.

Erken Ödeme

Feshedilen kripto borsasının en büyük alacaklısı olan Mt. Gox Yatırım Fonu’nun, tüm yasal süreçlerin çözülmesini beklemek yerine daha az ama daha erken bir ödeme ile şansını denemeye karar verdiği bildirildi. Bu, alacaklıların fonlarını geri almadan önce potansiyel olarak dokuz yıl daha beklemek yerine bu yıl Eylül ayına kadar ödeneceği anlamına geliyor.

Bloomberg’e göre, daha erken ödemeyi tercih etmek, alacaklının vadesi gelenin yalnızca %90’ını alacağı ve alacaklı da BTC olarak ödenmeyi seçtiği için iflas mütevellisinin ödeme için fiat fon elde etmek üzere token satmak zorunda kalmayacağı anlamına geliyor. Bu durum piyasadaki endişeleri hafifletecektir çünkü bu büyüklükteki token satışları BTC piyasası üzerinde olumsuz bir etki yaratabilir, hatta daha geniş kripto piyasasını etkileyebilir.

Diğer Alacaklılar

Borsanın diğer alacaklılarının da daha büyük bir ödeme yüzdesi beklemek ya da Eylül ayında daha erken bir geri ödeme almak isteyip istemediklerine karar vermek için 10 Mart’a kadar süreleri var.

6 Ocak’ta Mt. Gox mütevellisi Nobuaki Kobayashi, alacaklıları belirlenen son tarihten önce gerekli adımları tamamlamaya çağırdı ve bunu yapmayan alacaklıların paralarını alamayacaklarını ya da Japonya’daki merkez ofise belge getirmek ve Japon yeni cinsinden ödeme almak zorunda kalacaklarını yazdı.

Mt. Gox, 2014 yılında müşterilerinin 750.000 BTC‘sinin ve kendi Bitcoin’lerinden 100.000’inin çalınmasının ardından iflas etmeden önce dünyanın en büyük kripto para borsası olarak kabul ediliyordu. Olay sırasında fonların değeri sadece 473 milyon dolar civarındaydı. Ancak, mevcut piyasa fiyatlarına göre yaklaşık 20 milyar dolar değerinde.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Yapay Zeka Altcoin’i Fetch’in (FET) Popülerliği Artıyor!

Sonraki Haber

Shiba Inu Adres Sayıları Shibarium Lansmanı Öncesinde 1,3 Milyonu Aştı

İlgili Haberler