Mortgage Krizini Fırsata Çeviren Milyarder, Kripto Paraları Reddetti

Mert Bahçe

2008 ila 2009 yılları arasında ABD’yi vuran mortgage krizi esnasında short pozisyonu alan birkaç ünlü isimden John Paulson, kripto paralar ile ilgili görüşlerini aktardı. Bloomberg TV’ye konuşan başarılı isim, kripto para yatırımı konusunda açtı ağzını yumdu gözünü.

Milyarder İsim, Kripto Paraları Değerlendirdi

John Paulson, kripto paraları “balon” olarak tanımladı ve yatırımcıları bu konuda uyardı. Ünlü isim, altını enflasyondan korunmak adına en iyi yöntem olarak değerlendirdi. Paulson, 2008 yılında mortgage krizinin patlak vermesiyle short pozisyonu sayesinde 20 milyar dolar kazanmıştı.

65 yaşındaki yatırımcı, artan USD baskılarının enflasyon oranlarını herkesin beklediğinden çok daha fazla yükseltmesini bekliyor ve güvenli liman olarak altını görüyor. Bununla birlikte kripto para birimlerinin değersiz olduklarını belirtti.

Popüler isim 40 milyar dolarlık varlıklarını 9 milyar dolara düşürdükten sonra hedge fonu Paulson&Co Inc. adına aile ofisi kurdu. Çoğunlukla kendi fonlarını yöneten Paulson, milyarlar kazandıktan sonra büyük miktarda altın satın aldı. Milyarder isim, altın fiyatlarının 1.700 dolara düşmesine rağmen enflasyon döneminde hala iyi bir riskten korunma yöntemi olarak görüyor.

Kriptonun Sınırı Yok

Kripto para birimlerini “balon” olarak nitelendiren Paulson, kriptoyu sınırlı arzı olan hiçlik olarak tanımladı. Bitcoin dahil hiçbir kriptonun sınırlı miktarı dışında herhangi bir değeri olmadığını iddia ett. Milyarder yatırımcı, likiditenin erimesi veya yatırımcı alevinin sönmesinin ardından kriptoların değersiz hale geleceğine inanıyor.

ABD mortgage krizini konu alan “Big Short” filmi ana karakterlerinden Steve Eisman da Bitcoin’den uzak durmayı tercih ettiğini belirtmişti. 2018 yılında kripto karşı şüpheci tavır sergileyen yatırımcı, bu sektörün değersiz olduğunu bildirmişti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Balinaları BTC Fiyatı İçin Ne Bekliyor?

Sonraki Haber

Kraken, Ethereum 2.0’ı Desteklemek İçin Bağış Yaptı!

İlgili Haberler