Morgan Stanley Yöneticisinden Bitcoin (BTC) Yorumu

Fatih Uçar

Dennis Lynch bugün Bitcoin (BTC) için enteresan bir benzetme yaptı. Lynch Bitcoin’in South Park’taki çizgi film karakteri Kenny gibi ölümden yükselmeye devam ettiğini iddia ediyor. Morningstar’ın yıllık yatırım konferansında konuşan Morgan Stanley yöneticisi yaptığı benzetmeyle birlikte dolaylı yoldan en büyük kripto para Bitcoin’i övdü.

Tüm Engelleri Aşıyor

Morgan Stanley yöneticisi Dennis Lynch, bugün katıldığı konferansta oldukça enteresan bir benzetme yaptı. Bitcoin’i çizgi film karakteri Kenny ile karşılaştıran Dennis, onu teknik ve temel sıkıntıları çözme konusunda oldukça başarılı görüyor. Bitcoin yıllardır ciddi sorunlarla karşı karşıya kaldı, kimi zaman %80’e varan düşüşler yaşadı ancak her seferinde yeniden toparlanmayı başladı.

South Park, Kenny

South Park, küresel ölçekte ciddi sayıda izleyiciye ulaşan popüler bir çizgi filmdir. Her bölümde ölen Kenny bir sonraki bölümde yeniden doğuyor 24 serilik çizgi dizi bu şekilde devam ediyordur. Denns Lynch buna benzer biçimde Bitcoin’in her seferinde ağır darbeler aldığını ancak tüm bu süreçlerden güçlenerek çıktığını düşünüyor.

Bitcoin ve Geri Dönüşleri

Morgan Stanley’e ait varlık yönetim şirketi Counterpoint’in başkanı olan isim Bitcoin’in yıllardır bozulmayan esnekliğine dikkat çekiyor. Çok sayıda dip gören ve her seferinde yeni zirveler bulan BTC artık ana akım tarafından kabul görmeye başladı. Geleneksel finansın amiral gemileri dahi Bitcoin için olumlu açıklamalar yapıyor. Üstelik Amerika’da onaylanacak ilk ETF olmak için de çaba sarf ediyor.

Microstrategy, Tesla ve Galaxy Digital Holdings gibi birçok dev şirket Bitcoin’e olan güvenini ona direkt yatırımlarıyla tescilledi.

Lynch, Kenny’den ilham alan konuşmasında şunları söyledi:

Bitcoin (BTC) tıpkı Kenny gibi, her bölümde ölüyor ve yeniden doğuyor”.

Her ölümü aylar süren ayı sezonlarına benzetebiliriz. Ancak her düşüş sezonunda Bitcoin (BTC) daha büyük bir boğa dönemi yaşadı. Bunun son örneğine de birkaç yıl içinde canlı şahit olduk. Herkes yeniden 20.000 doların görülmesi hayal derken, bugün yatırımcılar fiyatın 20.000 dolara düşmesi ihtimaline karşın uykusuz geceler yaşıyor.

Bir dönemin dip seviyesi 4.000 dolar ve hayal edilen noktaları 20.000 idi. Şimdi durum değişti ve güçlenerek doğan Bitcoin (BTC) yakın zamanda konuşulan bu seviyeleri komik birer ihtimal haline çevirdi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Çin Merkez Bankasından Bir Yetkili: “Kriptolar Geleneksel Finansı Tehdit Ediyor”

Sonraki Haber

El Salvadorluların Bitcoin Benimsemesine Farklı Bir Bakış Açısı

İlgili Haberler