Monsta Infinite, ilk MMORPG P2E NFT Game Beyond ve Axie Infinity Copier’ı Başlatıyor

Bitcoin Haber

Monsta Infinite, kripto entegrasyonu ile yeni bir dijital oyun çağı başlattığını açıkladı. Monsta Infinite sıra tabanlı bir kart oyunu konseptine sahip MMORPG olarak tanımlanıyor Play to earn konseptini kullanan projenin yönetişim token’ı, çeşitli platformlarda listelenecek olan $MONI ve yerel pazarda olacak olan NFT Monsta şeklinde lanse ediliyor. Proje Axie’den ilham alıyor ve oyuncuların geleneksel oyunlarda karşılaştığı sorunları ortadan kaldırmak için tasarlanmış ve programlanmış bir oyun deneyimi sunmayı vaat ediyor. Temel özelliklerden bazıları ise hesap güvenliği ve anti-bot oyunları.

Oyun, bir oyuncunun aldığı her karar için yeni bir dönüş sunduğundan, PVE’de her seferinde tam olarak aynı hikaye modu olmayacak ve böylece her seferinde merak uyandırıcı ve öngörülemez hale gelmesi hedefleniyor. Şu anda güçlendirme ve Monsta başına sınırlı klonlama sayısı gibi özelliklerle bu durum, yalnızca oyuncuları Monstas cephaneliklerini sürekli olarak yükseltmeye teşvik etmekle kalmayıp, aynı zamanda oyunda dolaşan Monsta sayısını doğal olarak dengeliyor ve böylece uzun bir süreyi teşvik edecek avantaj sağlıyor.

Monsta Infinite, başka bir geleneksel GameFi projesinden daha fazlası olarak türünün tek örneği bir proje olmayı amaçlıyor. Ayrıca proje, GameFi endüstrisine ve kripto alanındaki diğer olası endüstrilere ulaşma potansiyeline sahip olmak da istiyor. Yapılan açıklamalara göre ilk olarak, son teknoloji GameFi, Monsta Infinite’i geliştirmekle başlayacaklar. Oyun, kullanıcıların diğer geleneksel GameFi’de sıklıkla karşılaştıkları sorunları çözmeye yönelik yaratıcı ve yenilikçi çözümler uygulayacak, play-to-earn tabanlı bir GameFi olacak.

Monsta Infinite, Oyun İçi Ekonomiyi Sonraki Seviyeye Taşımak İstiyor

Başarılı bir GameFi oluşturmanın kilit yönlerinden biri kendi ekonomik finansmanıdır. Projeye göre başarılı bir GameFi’nin kilit parçası, oyun kadar önemlidir, çünkü önemli sayıda oyuncu tek kaynak olarak oyuna güveneceğinden, oyuncuların oyundan ekonomik açıdan da keyif almalarını sağlamak gerekiyor.

Monsta Infinite, MONI’nin herhangi bir oyun içi işlemde kullanılmadığından emin olarak hem yönetim token’ından hem de oyun içi token’dan sürekli olarak faydalanacak ve MONI’den STT’ye tek yönlü bir işlem için kullanılacak. Bu, tüm kullanıcıların erişebileceği düşük maliyetli bir giriş fiyatı sağlayarak MONI’nin STT’ye kripto kurunu ayarlama yeteneği verecek.

MONI aynı zamanda, staking için de kullanılabilir, böylece MONI’nin sadece oyun terimi yerine ekonomik anlamda kullanımını artması hedefleniyor. MONI arzı da sabitlenecek, tokenin piyasadaki değeri korunacak ve bu da kripto parayı potansiyel bir uzun vadeli yatırım haline getirecek.

Monsta Infinite’in Temel Özellikleri

Monsta Infinite‘in satış noktaları, geleneksel oyunlarda bulunan çeşitli kusurları ortadan kaldırmayı hedefliyor. Monsta Infinite, sıra tabanlı bir kart sistemini üçlü eşleştirmeli bir bulmaca sistemiyle birleştiren 2 uçlu bir savaş yaklaşımı benimsiyor. Oyun, rekabetçi ve zorlu, heyecan verici bir oyun içi savaş deneyimi yaratmak amacıyla tasarlandı. Monsta Infinite şu temel özellikleri sunuyor:

  • Blockchain oyunlarını eğlenceli ve ilham verici bir gerçeklik haline getirme
  • Blok zinciri ve oyun teknolojisini geliştirme
  • Canlı topluluk ve sanatla dolu sanal bir dünya yaratma
  • Evrensel temel gelirin gerçekleşmesini hızlandırma

Yapılan açıklamalara göre geleneksel olarak NFT, ERC721 NFT Standardı haline gelen şeyi kullanmaya başladı. Önceki NFT oyunlarının birçoğunun, oyundaki her öğe veya kaynak koleksiyonu için yeni bir sözleşme dağıtması gerekir. Monsta Infinite geliştiricileri, oyuncuların sanal dünyada kendilerini ifade etmek için daha fazla özgürlüğe ihtiyaçları olduğuna inanıyor. Bu nedenle proje, yalnızca bir akıllı sözleşme kullanarak çok sayıda varlıklı NFT öğesini depolamayı mümkün kılmak için ERC1155 Multi Token Standard’ı kullanacak. ERC1155 akıllı sözleşmesi, JSON dosyasını depolayan bir bağlantıya işaret eden değişmez bir URI kullanıyor.

Bunlara ek olarak MONI şu anda KuCoin, PancakeSwap, Gate, MEXC ve AscendEx borsalarında listeleniyor.

TwitterFacebookTelegramDiscordYouTube

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Tesla’dan Beklenen Hamle Geldi! Dogecoin Fiyatı Yükseldi!

Sonraki Haber

Tahvil Kralı Jeffrey Gundlach, Kripto Para Piyasasını Yorumladı

İlgili Haberler