MoneyTree: P2E NFT GameFi ve DeFi Platformu

İlayda Peker

Non-Fungible Token, yani NFT’ler, bu yıl kripto dünyasının en popüler kullanım örneklerinden biri haline geldi. Neredeyse her ana marka ve ünlü, bu boğa sezonunda NFT’lerle ilgilenmeye başladı. Ancak NFT ekosistemi, sanat ve ünlü koleksiyonlarını token’laştırmanın ilk günlerinden sonra çok uzun bir yol kat etti. NFT projeleri artık iki dünyanın en iyilerini, yani video oyunları ve kripto para birimlerini birleştiriyor. Kullanıcılar, ana platformlarda takas edilebilecek değerli token’lar kazanırken aynı zamanda oyunu oynayabiliyorlar. Bununla birlikte, bugün başlatılan projelerin çoğu ya beklentileri karşılayamıyor ya da bu P2E oyunlarının çoğunda çeşitlilik ve sürükleyici bir oyun olmadığı için sadece trendden yararlanmaya çalışıyorlar. Ancak yeni bir P2E NFT oyun projesi MoneyTree farklı bir yaklaşım benimsiyor gibi görünüyor.

Pek çok proje, bir başarısızlık noktası olarak görülen ve aynı zamanda yatırımcıların, varlıkların ve NFT’lerin güvenliğine ve değişmezliğine olan güvenini azaltan yüksek derecede merkezileşmeye sahip. MoneyTree’nin ifadelerine göre NFT’ler söz konusu olduğunda, genellikle blok zinciri ilkesine aykırı olan ve geliştiricilerin varlıkları uygun gördükleri şekilde taşımasına ve düzenlemesine izin veren merkezi bir sunucuda veya bulut hizmetinde depolanırlar. Ayrıca MoneyTree, birçok projenin, boş vaatler, lansman sırasındaki sınırlı işlevsellikler ve yerine getirilmemiş yol haritaları ile Metaverse ve P2E yarışına girmeye çalıştığını da ifade ediyor.

Money Tree, tüm süreçlerin harici girdiler veya API’ler olmadan tamamen on-chain olarak gerçekleştiği merkezi olmayan bir yaklaşım benimsiyor. Binance Akıllı Zinciri üzerine inşa edilmiş olmak, ekosistemi ölçeklendirmeye yardımcı olurken aynı zamanda geliştirilebilecek oyunların genel karmaşıklığını da azaltır. Money Tree platformu, tümü akıllı sözleşmeye dahil edilmiş ve hemen kullanıma sunulan bir dizi GameFi mini oyununun yanı sıra 1 milyon NFT ve DeFi sistemini içerir. Money Tree, blok zincirinde gerçek rastgelelik elde etmek için Chainlink VRF’yi kullanır. Bu, tüm sonuçlar saldırılara karşı korumalı olduğundan ve blok zincirine kaydedildiğinden, kullanıcıların saldırı korkusu olmadan platformda çalışmasına olanak tanır.

1 Milyon NFT Koleksiyonu

Yapılan açıklamalara göre rastgele oluşturulan 1 milyon deflasyonist NFT’nin tümü benzersizdir ve 2500’den fazla farklı varlık kullanıldı. NFT’ler, Common’dan Legendary’ye kadar çeşitli nadirliklerde mevcutlar. Çok sayıda Ortak NFT olmasına rağmen, yalnızca yaklaşık 30.000 Efsanevi NFT var. MonayTree’ye göre Saldırı, Sağlık ve Büyü istatistikleri ne kadar iyiyse, NFT o kadar nadirdir ve bunlar, 1. çeyrekte piyasaya sürülen gelecekteki bir oyunda kullanılacak. Daha Nadir NFT’ler ise daha farklı ve özel bir his veren daha nadir varlıklara ve renklere sahipler.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre NFT’lerin deflasyonist bir etkisi var. NFT ile yükseltilmiş dApp kullanılarak, aynı nadirlikteki iki NFT yakılabilir ve daha nadir bir sürüme yükseltilebilir. Her hafta bir NFT çekilişi otomatik olarak yapılıyor, tüm NFT sahiplerinin isimleri giriliyor ve kazanan olarak rastgele bir NFT seçiliyor.

Bunlara ek olarak IPFS’de barındırılan ve Pinata ile sabitlenen 1 milyon NFT ve 5 nadirlik seviyesi var. 2 NFT yakılabilir ve daha yüksek nadirlikteki bir rastgele NFT’de birleştirilebilir. NFT’ler yerleşik pazardan veya rastgele bir ganimet kutusu  ile satın alınabilir, NFT satın alımlarından elde edilen $MONEY’in %90’ı bir temettü cüzdanına gönderilir ve kalan %10’u yakılır. Her işlem %5 ücrete tabidir: %2’si LP’ye, %2’si BNB olarak çekilişlere, %1’i BNB olarak marketing’e ayrılıyor.

Money Tree, bir ay önce Metaverse ve P2E blok zinciri alanına adım attı ve başlangıçtan itibaren hem yatırımcılara hem de oyunculara sunulan geniş bir GameFi & DeFI işlevselliği koleksiyonuyla ekosistemde yer alıyor.

MoneyTree’yi Diğer P2E Projelerinden Ayıran Ne?

MoneyTree, oyuncular için oyun içi token’lara sahip sağlam bir P2E NFT oyun ekosistemidir. Diğer projelerin çoğu hala iki dünyanın en iyisini bulmaya çalışırken, MoneyTree herkesin oynaması için sadece bir oyun sunmakla kalmıyor, bunun yerine nadir NFT’leri kazanırken her tür yatırımcıyı meşgul edecek bir dizi oyun sunuyor.

Ayrıca $MONEY token sahipleri için haftalık bir BUSD çekilişi mevcuttur. İkramiye hafta boyunca büyür ve toplam hacmin %2’sine eşittir. Çekiliş BUSD olarak ödenir, bu nedenle token’ın fiyatı etkilenmez. Her hafta, tüm sahipler otomatik şekilde ücretsiz olarak girilir. Bir cüzdandaki $MONEY token’larının sayısı ne kadar yüksek olursa, kazanma şansı da o kadar yüksek olur. Tüm sistem merkezsiz ve dört haftalık çekiliş toplu olarak 100.000 dolardan fazla ödeme yaptı.

$MONEY token’ı, platformun temel para birimi olarak hizmet eder ve mevcut tüm mini oyunları oynamak için kullanılabilir. Bu mini oyunların tamamı şansa dayalıdır ve istatistiksel olarak adildir, yani kasa avantajı yoktur ve oyuncular kazançlarının %100’ünü elinde tutar. Tüm süreçler blok zinciri üzerine inşa edildiğinden, kullanıcılar web sitesindeki dApp’ler aracılığıyla veya tercih ederlerse doğrudan BSCScan üzerinden Money Tree platformuyla etkileşime girebilirler.

Money Tree ve Coinmarketcap.com kısa süre önce kullanıcıların Money Tree NFT’leri ve $MONEY token’larını kazanma şansı için Coinmarketcap Diamonds’ı kullanabilecekleri bir dizi promosyon düzenledi. Her iki olay da büyük bir ilgi çekti ve tüm MoneyTree gizemli kutuları saniyeler içinde tükendi. Money Tree, kullanıcıların doğrudan web sitesinden BNB veya $MONEY token’larını kullanarak kendi kutularını satın almalarını sağlar. Bu ganimet kutuları, Sıradışı ila Efsanevi nadirlik arasında bir NFT sunuyor. Ayrıca Money Tree ekibi de yakın zamanda geliştirici cüzdanını 2024’e kadar kilitledi.

WebsiteTwitterTelegramDocs

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Amiral Gemi Bitcoin, Önemli Bir Geri Çekilme Kaydetti: İzlenmesi Gereken Seviyeler

Sonraki Haber

Solana Enerjide Önde: 1 SOL İşlemi 2 Google Aramasından Daha Az Enerji Kullanıyor

İlgili Haberler