MoneyGram, Hindistan’da Egemen Olmak İstiyor

İlayda Peker

Ripple tarafından desteklenen sınır ötesi ödeme sistemi MoneyGram, Hindistan piyasasında para transfer işlemlerinde lider olmayı hedefliyor.

Hindistan ve MoneyGram

Hindu Business Line’ın haberine göre MoneyGram EbixCash ile stratejik bir ortaklık kurdu ve bu alanda Hindistan’daki en büyük piyasa payına sahip olmayı hedefliyor. Sınır ötesi ödeme sistemleri, Hindistan ekonomisinin dünya çapındaki hizmetlere bağlanmasına yardımcı oluyor ve MoneyGram da bu piyasanın daha büyük bir bölümünde egemen olmak istediğini dile getiriyor.

Ancak şu ana kadar MoneyGram, Hindistan piyasasında bazı sorunlarla karşılaştı ve MoneyGram’ın başkanı ve CEO’su Alex Holmes bu konuyla ilgili çeşitli yorumlar yaptı. Homes’un yaptığı açıklamalara göre EbixCash ile ortaklık, Hindistan içindeki para transfer sorunlarını çözecek. EbixCash, önceden yüklenmiş çoklu hizmet ve genel ödeme hizmetlerini kapsayan en geniş fintech ağlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. MoneyGram ise firmanın en yeni iş ortaklarından biri…

Bilindiği gibi 2019 yazında 50 milyon dolarlık MoneyGram yatırımı yapan San-Francisco merkezli Ripplenet, kripto paraları normal ödeme sistemleriyle ilişkilendirmek için gelişmelerini sürdürmeye devam ediyor. Bunun yanında her ne kadar ortaklık sağlanmış olsa da MoneyGram hala Ripplenet’in sistemini deneme aşamasında bulunuyor.

Hindistan’da Kripto Kullanımı

Yapılan açıklamalara göre şu an için MoneyGram Hindistan‘ın artan elektronik cüzdan ve fintech ödeme çözümlerinden faydalanacak. Hindistan ayrıca dijital varlık çözümlerini kolayca benimseyen piyasalardan biri haline de geldi. Ancak bunlar yerel nakit kullanımı ve yerel ödeme sistemleri ile ciddi bir rekabet içinde bulunuyor.

Bunu yanında Hindistan’ın Facebook’un kripto para birimi olan Libra’nın kullanımını protesto ettiğini de açıklamıştı.

Kaynak: Bitcoinist


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tecrübeli Analist, Çin Yeni Yılı Tahminlerine Rağmen Boğa Sinyalleri Verdi

Sonraki Haber

Hawaii’den Kripto Para Adımı

İlgili Haberler