Minecraft ve GTA, Blockchain Konusundaki Fikirlerini Değiştiriyor Mu?

Bitcoin Haber

Birçok ana akım oyun stüdyosu blok zinciri teknolojisini entegre etme konusunda gözle görülür bir geri adım atmış olsa da, üç blok zinciri oyun yöneticisi, fikirlerini değiştirmelerinin sadece bir zaman meselesi olduğunu söylüyor.

Blockchain ve Oyun Sektörü

Geçen yıl Temmuz ayında Minecraft geliştiricisi Mojang Studios, NFT‘lerin ve blok zinciri teknolojisinin yasaklandığını duyurdu.

Kasım ayında Rockstar Games, Grand Theft Auto V için hayranlar tarafından işletilen sunucuların artık kripto varlıklarını, özellikle de non-fungible token’ları (NFT’ler) kullanamayacağını belirtmek üzere web sitesini güncelledi.

Ancak BNB Chain’de oyun büyüme lideri olan Walter Lee, yasağın genel blok zinciri teknolojisinden ziyade NFT faaliyetleriyle ilgili olduğunu savunuyor ve oyuncu güvenliğini garanti altına almak için “daha fazla düzenleme yapıldığında” ana akım stüdyoların teknolojiye ısınacağını düşünüyor.

“Web3 konusunda hala eğitim ve düzenleme eksikliği var, bu nedenle bazı kullanıcılar ve şirketler hala bununla ilişkilendirilebilecek faydalar ve dolandırıcılıklar konusunda şüpheci” dedi.

Mojang Studios, yasağa gerekçe olarak bazı üçüncü taraf NFT entegrasyonlarının yanı sıra NFT wash trading ve dijital sahiplikle ilgili sorunları gösterdi.

Lee, oyuncu talebinin eninde sonunda ana akım oyunlarda blok zinciri teknolojisi konusunda dengeleri değiştireceğine inanıyor.

Bununla birlikte, bazı oyun meraklılarının, özellikle de NFT’ler söz konusu olduğunda, kripto ile bir aşk-nefret ilişkisi var.

Fransız oyun devi Ubisoft Entertainment geçen yıl oyuncuların tepkisi üzerine NFT’leri oyunlarına entegre etme planlarından geri adım atmak zorunda kalmıştı.

NFT’ler ve Kripto Para Birimleri

Blockchain eğlence sağlayıcısı Coda Labs tarafından Ekim ayında yapılan bir anket, geleneksel oyuncuların genel olarak kripto para birimlerinin veya NFT’lerin hayranı olmadıklarını, ancak oyunlarda kullanılan NFT’leri çok fazla önemsemediklerini ortaya koydu.

Lee, “Oyunculardan blok zinciri entegrasyonları için artan bir talep gelirse, muhtemelen politikalarını yeniden gözden geçireceklerdir” dedi.

Mobil ve Web3 oyun geliştirme şirketi Wagyu Games’in genel müdürü Grant Haseley, Cointelegraph’a verdiği demeçte, ana akım benimsemeyi tetiklemek için tek bir başarı öyküsüne ihtiyaç olduğunu söyledi:

AAA stüdyoları Web3 oyunlarına gerçek pazar payı vermeye başladıklarında fikirlerini değiştirecekler. Diğerlerinin uçuşa geçmesi için sadece bir Web3 oyununun patlaması gerekecek.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bankacılık Krizi Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

Sonraki Haber

Tone Vays Bitcoin Beklentisini Açıkladı: Ralli Mi Geliyor?

İlgili Haberler