Milyarder İsimden Dikkat Çeken Açıklama: “Kriptolar Cihat Çağrısı Yapıyor!”

İlayda Peker

Hedge fon milyarderi Ken Griffin ve eski ABD Başkanı Donald Trump, dijital para birimlerini ABD doları için bir tehdit olarak gördüklerini daha önce açıklamıştı. Griffin yaptığı son açıklamalarda benzer görüşlerini yineledi.

“Bitcoin Cihat Çağrısı Yapıyor”

38 milyar dolarlık hedge fonu Citadel LLC’nin kurucusu Griffin, 4 Ekim’de Chicago Ekonomi Kulübü’nde yaptığı açıklamada, kripto para birimlerinin dolara karşı cihatçı bir çağrıda bulunduğunu ifade etti. Griffin, Kripto sektöründe dolar alternatifleri üzerinde çalışan genç nesil hakkındaki endişesini ise “Bu ne çılgın bir kavram, bir ülke olarak bu kadar çok parlak, genç ve yetenekli insan rezerv paramızın yerini alacak bir şey bulmak için çabalıyor.” sözlerini kullandı.

Griffin konuyla ilgili yaptığı açıklamalara, “Kriptoya giden tüm bu tutkunun ve enerjinin ABD’yi daha güçlü hale getirmeye yönelik olmasını diliyorum” sözleri ile devam etti.

Ancak Griffin gelecekte kriptodan para kazanmaya karşı görünmüyor. Citadel’in düzenleyici kesinlik eksikliği nedeniyle diğer hedge fonlarının ve geleneksel finans kurumlarının kriptoya geçişini henüz takip etmediğini söyledi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler’in Ağustos ayında yaptığı açıklamalarda kripto para biriminin benimsenmesi için kamu politikası çerçevelerine girmesi gerektiğini ifade etmiş ve Griffin de bu görüşün doğru olduğunu ifade etmişti.

Düzenlemeler Gelince Ne Olacak?

Griffin düzenlemeler geldikten sonra kripto para piyasasının çok daha küçük bir piyasa haline geleceğini, çünkü düzenleyici netlik gelmesi ile birlikte piyasanın çok daha rekabetçi bir hale dönüşeceğini düşünüyor.

 Bu iyi olacak. Küçük bir pazar, açıkçası sadece hızlı para kazanmaya çalışan daha az insan demek.

Trump ise geçmişte yaptığı açıklamalarda, “Paramızın büyük bir hayranıyım ve başka para birimlerinin ortaya çıkmasını ve doları herhangi bir şekilde incitmesini veya alçaltmasını istemiyorum.” sözlerini kullanmıştı.Total
14
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

En Büyük Sinema Zinciri AMC, Artık Dogecoin Ödemelerini Kabul Ediyor!

Sonraki Haber

Ekim Ayı Kriptolar İçin İyi Geçiyor: Analistler Ayın Geri Kalanında Ne Bekliyor?

İlgili Haberler