Milyarder İş İnsanı Elon Musk, Kripto Düzenlemelerini Yorumladı

Mert Bahçe

Küresel düzeyde finans otoritelerinin kripto para birimi endüstrisini mercek altına almaya devam ederken Tesla CEO’su Elon Musk, önemli yorumlarda bulundu. Musk, kripto para endüstrisine destek çıkarak bu alanın yok edilemez olduğunu aktardı.

Elon Musk’tan Önemli Demeçler

Medyaya yansıyan güncel bilgilere göre milyarder girişimci Elon Musk, ABD’de gerçekleştirilen Code Conference’ta kripto düzenleme çalışmaları hakkında görüşlerini aktardı:

Kripto para endüstrisini yok etmeni mümkün değil. Ancak hükümetler bu süreci yavaşlatabilir. Kripto para birimlerinin temel olarak merkezi bir hükümetin gücünü azaltmak ile tehdit ettiğini düşünüyorum. Bundan hiç hoşlanmıyorlar.

Tesla ve SpaceX CEO’suna göre kripto para birimlerinin merkezsiz doğası, geçtiğimiz günlerde Çin hükümeti için bir meydan okuma olabilir. Musk, Çin’in kripto para endüstrisi üzerindeki son hamlesi ülkenin önemli elektrik üretimi sorunlarından kaynaklanabileceği ile ilgili tezini şu şekilde açıkladı:

Bunun bir kısmı aslında Çin’deki birçok lokasyondaki elektrik kesintilerinden kaynaklanıyor olabilir. Şu anda Güney Çin’de birçok farklı yerde rastgele elektrik kesintileri yaşanıyor. Çünkü güç talebi beklenenden yüksek. Kripto madenciliği bunda rol oynuyor olabilir.

Elon Musk, kendini büyük bir kripto para uzmanı olarak görmemesine rağmen düzenleyicilerin kripto para birimleri benimsenmesinde yavaşlatmaya yönelik olarak çalışma yürüttüğüne inanıyor. ABD hükümetinin kripto düzenleme çalışmalarına katılıp katılmayacağı sorusu üzerine Musk, “hiçbir şey yapmayın derdim” demecini kaydetti.

Elon Musk Etkisi

Dogecoin destekçisi olarak bilinen Musk, Twitter’da önemli bir fiyat tetikleyici olarak gündem yarattı. Birçok uzman, Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) ve Bitcoin (BTC) fiyatında Musk etkisine dikkat çekti. Tesla CEO’Su, Mayıs 2021’de Bİtcoin madenciliği ile ilgili çevresel endişeler nedeniyle Tesla’nın BTC ödeme seçeceğini askıya almıştı. Bu hamlesiyle kripto topluluğundan tepki çeken Musk, bir süredir Bitcoin’in çevre modeli hakkında yorum yapmıyor.


Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Popüler Analistin Bitcoin Tahmini: BTC’de Ralli Öncesi Son Düşüş!

Sonraki Haber

Bitcoin’de Karışık Sinyaller: BTC’de Yön Yukarı Mı Aşağı Mı Gidecek?

İlgili Haberler