Milyarder İş İnsanı, ABD’li Senatörün Kripto Görüşlerini Eleştirdi

Mert Bahçe

Galaxy Digital kurucusu Mike Novogratz, kripto para sektörü eleştirmenlerine cevap verdi. Lider kripto para birimi Bitcoin, 40.000 dolarlık barajı aşarak önemli bir fiyat sekansına imza attı.

Milyarder İş İnsanının Görüşleri

Milyarder iş insanı Mike Novogratz, kripto para sektörü ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Amazon’un Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye hazırlandığına dair iddialar liderin boğa koşusuna katkı sağlamıştı. Ancak bu iddiaların yalanlanmasının akabinde BTC fiyatı 38.000 dolara kadar düşse de tekrar yükseliş ivmesi kazandı. Son 24 saatlik zaman diliminde 41.000 dolar sınırına dayanan lider, 40.000 dolarlık seviyeye tutunmaya çalışıyor.

Galaxy Digital kurucusu Mike Novogratz, piyasa yükselişini etkileyen faktörlerden bahsetti. CNBC’ye konuşan Novogratz şunları kaydetti:

Kripto para sektörü geri döndü çünkü kurumlar alımlara devam ediyor. Bu kısmen büyük bir kısa vadeli ralli ve bunun anlamı herkesin şahit olduğu gerçek bir pazarın kabulü.

Eski bir hedge fonu yöneticisi olan Novogratz, B Serisi turunda kasasına 900 milyon dolar koyan kripto para borsası FTX’i işaret etti. Bununla birlikte Novogratz, SoftBank ve Paul Tudor Jones’un da dahil olduğu turdaki yatırımcıların etkisine dikkat çekerek piyasaya kripto para birimlerinin gücünü gösterdiğine dair bir mesaj gönderdiğini aktardı.

Mike Novogratz, Elizabeth Warren’ı Eleştirdi

Mike Novogratz, kripto para birimlerinin kalıcı olacığına inanıyor ancak bazı hükümet yetkililerinin yatırım yapmayı zorlaştırmak için her şeyi yaptığını belirtti. ABD’li senatör Elizabeth Warren, Hazine Bakanı Janet Yellen’a kripto paraların tehlikeli olduğuna dair çağrıda bulunmuştu.

Senatör Warren, finansal kayıplara yol açabilecek kripto para piyasasında yatırımı bulunan insanları “kurbanlar” olarak tanımladı. Bu ifadelere karşın Mike Novogratz, senatör Warren’a sert çıktı. Milyarder iş insanı, Warren’a karşı şunları kaydetti:

Bankalar şeffaflık söz konusu olduğunda DeFi ile aynı standartlara sahip olsaydı 2008 dönemindeki kriz asla yaşanmazdı.

Mike Novogratz sözlerine KYC standartlarının kriptoya dahil olduğunu ekledi. Ayrıca kripto para piyasasına hakim ve araştırmacı politikacılar görmek istediğini de belirtti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple, Japonya ve Filipinleri ODL İle Birbirine Bağlıyor!

Sonraki Haber

BIT Mining Kazakistan Operasyonlarını Büyütüyor!

İlgili Haberler